www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alcatuire Trupa


Tocken
 Share

Recommended Posts

Salutare , ma numesc Dorin am 19 ani. Cant la chitara de aproximativ 6 ani si de un an jumate , 2 imi chinui si vocea. Doresc sa alcatuiesc o trupa de piese propii si eventual sa mai umplem si cu cateva coveruri. Nu ma astept sa gasesc toti membrii trupei peste noapte, sunt dispus sa caut si un an pana gasesc oamenii pe care ii voi considera potriviti pentru ceea ce am in minte , daca doriti sa participati la proiect incercati sa va ganditi la el pe termen lung , nu "trupa de o vara" .

 

Prin urmare ceea ce caut cert:

 

Vocal , daca nu se descurca cu versurile facem noi cum facem si o scoatem la capat.

Chitara

Bass

Tobe

Clape, nu caut foarte multa experienta dar daca are scula si poate sa faca cateva chestii simple este de ajuns

 

Cateva trupe sau melodii a ceea ce ascult cu mare placere.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_X4pwCs28a0

 

 

 

 

 

 

Si multe altele.... nu imi pasa genul atat timp cat suna bine dar cam catre asta as vrea sa se orienteze.

 

Multumesc RGC !

Link to comment
Share on other sites

Guest HelloGoodbye

Hello , am dat peste postul tau si m-am regasit oarecum in el . Caut de ceva timp persoane interesate de formarea unei trupe , dar se pare ca nu am avut noroc. M-am saturat sa le cant doar cunoscutilor prin casa , prin parc, pe la scoala s.a.m.d si am hotarat sa incerc sa merg putin mai departe.

 

Ma numesc Maria si am 17 ani , nu stiu ce limita de varsta si experienta impui , dar imi incerc si eu norocul. Ascult cu placere cam aceleasi trupe enumerate de tine. Am inceput initial cu vocea , apoi am incercat sa prind si un instrument, deci cam de 5-6 luni cant si la chitara. Iti voi lasa aici cateva linkuri care sa te ajute sa iti faci in mare o idee :

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EmUZ8mGNGZo&feature=relmfu

 

 

Well, astept o parere , indiferent ca e negativa sau pozitiva . Merci anticipat !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare! Ma numesc Luca,15 ani, Cant la tobe de cam 1 an jumate; Tocmai am terminat cu o trupa,"Wings of Ash",o experienta mai mult decat placuta :).Am set propriu de tobe,electrice,deci oricat de dezamagitor ar suna nu vreau sa le "pun la bataie" intr-o cantare,decat daca e absolut necesar.Ascult Rock classic,Punk,Alternativ,Metalcore,o tara melodic death metal foarte mult glam,si niste pop-punk.Trupe care-mi plac:KISS,Bullet for my valentine,Black veil brides,Avenged sevenfold,Children of bodom,Nickelback,Green Day,Four year strong,You me at six,Poison,Blink 182,The Offspring,Dire Straits,Phoenix si altele :D.Ma rog,nimicurile de o parte,am timp de 2 repetitii pe saptamana,lucrez cu metronom,stiu cateva sali decente,pot sa bat si pe stanga si pe dreapta,lucrez cu pedala dubla,dar stiu si heel-toe daca sunt nevoit sa bat pe 1 singura.Am ceva experienta de scena,si stiu 2 chitaristi si o voce dornici sa ajute :).Vocalu canta destul de sus, "croit" pentru pop-punk si alternativ.Daca esti interesat,lasa aici un post,trimite un e-mail la luc_jedi97@yahoo.com,sau,cel mai bine, da un telefon la 0726208855 ;) (ca nu prea am tangente cu tehnologia,si pe net nu intru des :D)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.