www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Infiintez O Trupa! - Bucuresti


punkbass
 Share

Recommended Posts

Da, dupa cum zice si titlul vreau sa infiintez o trupa in Bucuresti. Am nevoie de 3-4 oameni. Pentru moment voi fi pe postul de basist. Mai am nevoie de 2 chitari, toba si voce sau poate preia unul din noi cantatul la gura.

 

Acum partea grea. Perceptia mea despre genul muzical ce va fi cantat este urmatoarea.

Dam 4 betze si fiecare incepe cu ce ii place, dupa o perioada se vor sedimenta cunostintele muzicale si ce va iesi va iesi.

 

De mentionat. Nu vreau fitze de dorobanti si de tvr, nu vreau oameni care sa aiba dorinta sa scoata bani in 2 saptamani de colaborare, desi daca vor iesi vreodata ceva bani vor fi pentru o lada de bere.

 

Acum, ma gandesc iar la bani si as cere de la fiecare 60lei pe luna respectiv 15 lei pe saptamana, pentru o sesiune de repetitii intr-o sala gata amenajata pe care o gasim noi consultandu-ne.

 

Alte intrebari, sugestii sunt binevenite aici sau la numarul de telefon pe care il voi preciza intr-un final. Nu vreau comentarii inutile fiindca vor primi un raspuns flegmatic. Sunt cat se poate de serios si cer sa fiu tratat la fel.

 

Ma puteti gasi la 0741.251.359 sau pe cassy.bass@yahoo.com

 

Theo.

Link to comment
Share on other sites

Guest catalanic

compozitor si basist, posesor de chitara electrica si ceva voce, prefer cantari in limba romana ... sunt interesat de perspectiva unei trupe cu baieti fara fitze. o sa te sun sa ne vedem la o bere sa vedem ce ne tuna.

Link to comment
Share on other sites

Guest evenstar

Salut! daca mai ai inca nevoie de voce, atunci as avea 2 intrebari:

 

1. Ai vrea sa canti melodii originale sau cover-uri?

2. Daca e vorba de coveruri, cam ce muzica? O lista de melodii asa.. ar fi bine daca ai pune.

Edited by evenstar
Link to comment
Share on other sites

Salut! daca mai ai inca nevoie de voce, atunci as avea 2 intrebari:

 

1. Ai vrea sa canti melodii originale sau cover-uri?

2. Daca e vorba de coveruri, cam ce muzica? O lista de melodii asa.. ar fi bine daca ai pune.

 

Copii, momentan sunt plecat din tara, dar dupa 19 ne intalnim undeva si facem ce vreti voi. Bun acum, sa fiu conform quote-ului, am chitaristi cu piese proprii, si vom canta si cover-uri normal. Cantam ce vrei tu ], ce iti merge tie la inceput bine pe voce, dupa adaptam.

Link to comment
Share on other sites

Guest evenstar

Copii, momentan sunt plecat din tara, dar dupa 19 ne intalnim undeva si facem ce vreti voi. Bun acum, sa fiu conform quote-ului, am chitaristi cu piese proprii, si vom canta si cover-uri normal. Cantam ce vrei tu ], ce iti merge tie la inceput bine pe voce, dupa adaptam.

Suna bine oferta. Iti trimit un mesaj cu id-ul meu. Mai vorbim pe messenger si iti voi trimite o lista cu melodii pe care le stiu.

 

Te rog sa precizezi pe undeva cand adaugi id-ul ceva de genul "in legatura cu anuntul de pe rgc...", nu de alta dar primesc cereri de prietenie des, si tind sa le ignor.

Edited by evenstar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.