www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Sau Epiphone


Guest gabybitzu

Recommended Posts

Guest Spiri16

epiphoneul suna super,mai ales daca ai norocul sa gasesti unul bun....ma rog,depinde si echipamentul cu care o sa o folosesti....cel mai bine ar fi sa mergi intr'un magazin de muzica si sa le testezi...:D,pentru ca nu e vorba doar de sunet,depinde si care iti place mai mult la felul cum se canta cu ea...epiphoneul are un gat greu si o sa ai ceva problema cand o sa canti din picioare(asa e la sg-ul meu g400)....pe jackson n'am avut ocazia sa pun mana dar tare as vrea....

Link to comment
Share on other sites

Guest gabybitzu

sunt diferite ca feeling, ca acces la tastele superioare, ca si controale etc. cel mai bine testeaza inainte ca sa iti faci o idee. eu spun epi, dar vezi de unul second, poate korean...

adica un gibson la mana a 2-a?

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea eu as alege epiphone les paul este o chitara , care "stie sa-si faca treaba ", are un sunt,rotund , bun pt toate genurile. Cred ca sr fi msi bine daca te-ai duce si le-ai testa pe ambele si ai alege tu. >Te asteptam cu poze si cu un soundceck, dupa ce o cumperi :D <

Link to comment
Share on other sites

ce chitara ar trebuie sa aleg dintre

epiphone les paul standard: http://guitarshop.ro...dus.php?pid=745

si

jackson js32t: http://guitarshop.ro...dus.php?pid=855

vreau ceva sa sune bine si clean si cu distorsiune

nu am posibilitatea sa incerc chitarile

 

Eu zic sa incerci cu Epi, ca alltfel apare un Jackson cat de curand la Mica Publicitate. Glumesc, e posibil sa iti placa Jackson, dar dupa parerea mea Epiphone sau Vintage sunt mai reusite.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.