www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Texas Delay


Cognek
 Share

Recommended Posts

pai... inceputu e pe dinafara din cate imi dau eu seama. De restu, ma rog, e o alergatura pe tastele chitarii... in fine din tot ce fac momentan incerc sa-mi fac o idee (un fel de a lua lucrurile pe care le consider eu esentiale pentru a-mi forma stilu si ideile cu care o sa patrund/ sa incerc sa patrund in blues-u electric ca si artist) Momentan sunt cantator de dormitor si ma pot ascunde sub alibiu asta ... si totusi nu-i o idee prea buna. In melodia asta am avut ca idee o joaca cu delay-u iar multe fraze sunt "neterminate" intentionat. Sar de la o idee la alta iar pe alocuri mi-au iesit niste chestii care nu le-am avut in minte, nici macar nu le-am exersat inainte. Cam ce inseamna "pe langa"? ... din punct de vedere al ritmului mie mi se pare destul de la locu ei, cu unele exceptii insa ca idee de texas blues zic ca e cu mult mai reusita decat multe din chestiile pe care le-am postat. In fine mersi de informatie (eu caut orice fel de feedback... in special sa vad unde gresesc).

Link to comment
Share on other sites

Am nimerit treaba cu frazele inecate pentru delay (chiar mergea wet-ul putin mai sus). Pe langa, ma refeream armonic... ritmul e ok, doar ca.. armonia e intr-o parte, lead-ul e in alta...tii niste note care-s la diferente de juma' sau chiar un ton de ce armonie ai in spate.. nu mai zic ca ii lipseste o continuitate in "discurs".. frazele nu=s legate... ih! ***** ce greu e sa explic ce am in cap :))

 

Parca nu zici nic.. asta-mi vine sa-ti spun, da nu stiu cum s-o fac fara sa te jignesc (si nu mi-e asta intentia)

Oricum, da-i bice inainte !

Link to comment
Share on other sites

aham... inteles. Acu chiar ma gandeam sa ma apuc de treaba da s-o ia naiba de coarda ca prea repede se rupe... chiar trebuie sa ma dezvat de prostu obicei de a tranti niste idei muzicale ici si colo pe un backing track si sa acord atentie la "construirea" ideilor in raport cu backing tracku... Stai calm ca nu ai cum sa ma jignesti sub nici o forma cand vine vorba de sfaturi si pareri ... Mersi de sfaturi, incep sa ma mai lamuresc si eu referitor la ce sa fac...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.