www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti Caut Trupa Heavy Metal


pretorian1
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor, ma numesc Alex, sunt din Bucuresti, cant la chitara (ritm) de 8 ani, am 26 de ani si caut o trupa de heavy metal. Vad ca nu mai sunt multi interesati de asa ceva, dar imi incerc si eu norocul. Am echipament: 2 chitare electrice, procesor de sunet, amplificator 100W RMS (pentru repetitii sau live). Am cantat mai bine de 4 ani in formatia Pretoria unde m-am simtit excelent (experienta live - baruri prin Bucuresti/Padina fest), dar din pacate aceasta nu mai exista din motive..............niste motive. Stiluri abordate: alternative, blues, heavy metal....prefer heavy, dar sunt si un fan al blues-ului.

Daca aveti trupa si cautati o chitara ritm......i'm here.

Link to comment
Share on other sites

Va salut cu respect ! am inceput un proiect , o trupa care se numeste Revolver :) si am nevoie de un chitarist ritm , acum . . . . vad ca aveti 26 de ani , eu am 16 :"> , dar oricum , am experienta de scenta , si restul trupei la fel , avem seriozitate maxima , si ne dorim sa traim din muzica :)

Eu sunt lead guitarist si vocal . Ce cantam noi ( si ce am vrea sa cantam ) : Guns N' Roses , AC/DC , queen , siiiii , vreau sa cantam si de la Avenged Sevenfold , System of a Down , three days grace etc :) adica de la hard rock la heavy metal mai pe scurt :)) , daca sunteti interesat , id-ul meu de messenger este : danbigboy996@yahoo.com , va astept sa stam de vorba ^_^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.