www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cochetare Cu Fusion-U


comanel
 Share

Recommended Posts

Salutari,

 

Va scriu in stare avansata de oboseala, ma gandeam sa postez asta cand ajung acasa, dar mai mult ca sigur am sa astept sa o ascult din nou maine dimineata... si atunci zic lasa, si se duc 6 ore pe apa sambetei.

 

Asa ca, va fac cunostinta cu prima mea cochetare oficiala cu fusionu. Poate nu e fusion, dar a plecat totul de la un riff pe clapa descoperit din greseala.

Mix-ul e facut la repezeala, iar chitara este ultimul instrument pe care l-am inregistrat.

Ca sa ma umflu in pene, tot ce auziti e facut de mine. Toba e trasa pe un modul de roland electric trecut prin addictive drums. Quantitize asa, de bun simt, ca mi-am dat seama ca nu-s nici tobar, nici clapar si nici chitarist :)

 

ehh, mi-am facut o dambla...

 

enjoy, si comentarii.. e prima dintr-o serie de mai multe... cine stie ce-mi mai trece prin cap cand oi mai fi plictisit :)

sweet_stereo_out.mp3

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Danke, inca astept sugestii de improvement si comentarii negative.

 

Nu prea stiu cu ce se mananca inca, si chiar mi-ar prinde bine niste bt-uri de beginner's fusion sau smooth jazz-rock... Tre sa studiez "derapajul" din game si panatia sincopata... usor usor...

 

Ideea e ca in cap stiu cam ce tre sa se auda, insa traducerea pe instrument e cea mai dificila... :(

 

Tonul e scos asa:

 

Una bucata Fender japonez, care intra intr-un marshall AVT2000 (fostul avt100) pe canalul od2 captat cu 3 microfoane din setul ala de 3 de la behringer.

 

Unul e pus pe centrul difuzorului la unghi de 80 de grade, unul straight la marginea difuzorului si unul plasat in cutia de la combo, in spatele difuzorului.

 

Blend-ul e 50% centru, 30% edge si 20% spate.

 

Clapa e un midicontroller trecut printr-o simulare de fender rhoades piano (sau cum s-o scrie) cu un efect de rotary. Pianul e facut cu truepianos emerald set.

 

Bass-ul e tot pe clapa, n-am avut un plugin interesant asa ca am folosit si eu ce am gasit :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.