www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Membrii Pentru Trupa Serioasa/


The Drummer

Recommended Posts

Dispunem de sala de repetitii cu cunditii perfecte, un set de tope de 28 de milioane Millenium , un pian digital Yamaha de 30 de milioane , o boxa mare Marshal de 69 de milioane si o chitara acustica de 14 milioane. Noi tocmai ne-am despartit si toate sculele care le-am mentionat inclusiv sala de repetitii sunt ale mele. Am 13 ani , experienta de 8 ani la tobe ( cu trupa am dat 6 concerte in focsani ) si caut membrii seriosi , cu pasiune adevarata pentru muzica , preferabil romani , varsta maxima 15 ani. Trupa se numea MIRAGE dar probabil vom schimba numele. Vreau colegii serios ca-re sa puna suflet cu capacitate de compus muzica si versuri pentru ca nu vom canta coveruri decat o luna , doua. Genul care vreau sa-l abordam este jazzul, blues-ul rock de genul Jimmy Hendrix , Queen, Deep Purple , Pink Floyd , Led Zepelin , Iris ( trupa romaneasca). Am nevoie de bassist cu experienta medie ( intre 1 si 5 ani sau mai mult) , clapar ( cu aceeasi experienta sau mai buna bineinteles) si un vocalist( nu vocalista) care sa poata canta de pilda precum Cristi Minculescu de la Iris sau Freddie Mercury de la Queen. Repet ne vom apuca de compus cat mai devreme. Nu se accepta genuri de genul Trash Metal etc. Membrii trebuie sa aiba prezenta scenica , carisma mai ales solistul care trebuie sa aiba capacitatea de a comunica cu publicul. Vreau ca sa cantam din dragoste pentru muzica si nu neaparat pentru bani, care orcum vor veni mai devreme sau mai tarziu.Sunt din Focsani, am tot ce trebuie si astept oameni serios , pasionati de muzica cu care sa lucrez. Numarul meu de telefon este: 0761621775 , iar emailul: dimitriemilea@rocketmail.com.

 

Membrii pana acum : Andrei Patrascan - chitara ( 15 ani , 4 ani experienta la chitara ,) ; Dimitrie Milea - baterie ( 13 ani , experienta 8 ani la baterie )

Genuri abordate : Rock , Glam Rock , Jazz , Blues , Rock n' Roll , Rock Progresiv , Heavy Metal , Rock Clasic , Rock Simfonic , Pop - Rock.

Influente: Deep Purple , Queen , Pink Floyd , Guns n' Roses , 3 Doors Down , Iris , AC / DC , Led Zepelin , Holograf , Cargo , Compact , The Rolling Stones, Maroon 5 , Status Quo.

Membrii ceruti: Bassist , Clapar , Vocalist.

Experienta ceruta ; 1 - 9 ani de instrument.

Varsta ceruta ; 12 - 16 ani.

Sa fie din judetul Vrancea , preferabil din Focsani sau din apropiere.

Repetitiile se vor face in weekend , iar in vacanta de vara , cat de des posibil , si in rest depinde de cantari.

Nr. de telefon: 0761621775; 0237/ 675881;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.