www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ozzy Osbourne - Mama I'm Coming Home


DuDu90
 Share

Recommended Posts

Guest Ludwig Horst Alin

Foarte frumos cantat! Felicitarile mele!!!

 

Imi place enorm de mult tonul folosit, ce distors ai folosit?

 

Felicitari inca odata!

 

Cu stima si respect!

 

Ludwig Horst ALin.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos cantat! Felicitarile mele!!!

 

Imi place enorm de mult tonul folosit, ce distors ai folosit?

 

Felicitari inca odata!

 

Cu stima si respect!

 

Ludwig Horst ALin.

 

Multumesc mult :D, Roland Cube 20X, Lead: Metal, Gain: 5/10, Bass Mid 10/10, TReble 7/10, Reverb pe la ora 4 (16.00) :D

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ai probleme de timing si/sau de combinare a track-urilor de picking/ritm/lead intr-unul singur (s-ar putea sa ti se traga de la procesarea video, totusi). Cel putin la final e cam haos.

In al doilea rand, daca se vrea un cover cat mai fidel, nu ti-au iesit deloc cele cateva "artificial harmonics" de care barbosul ala de Wylde abuzeaza, chiar si in balade.

Cat despre ton, cel de lead e digerabil, ca si cel de clean in partile de picking. Dar pe ritm suna foarte steril dupa gustul meu. I-as spune "ton de metal tipic pentru amplificatoare de camera pe tranzistori", dar imi sar astia in cap. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand ai probleme de timing si/sau de combinare a track-urilor de picking/ritm/lead intr-unul singur (s-ar putea sa ti se traga de la procesarea video, totusi). Cel putin la final e cam haos.

In al doilea rand, daca se vrea un cover cat mai fidel, nu ti-au iesit deloc cele cateva "artificial harmonics" de care barbosul ala de Wylde abuzeaza, chiar si in balade.

Cat despre ton, cel de lead e digerabil, ca si cel de clean in partile de picking. Dar pe ritm suna foarte steril dupa gustul meu. I-as spune "ton de metal tipic pentru amplificatoare de camera pe tranzistori", dar imi sar astia in cap. :)

I know, dozele is moderate output, poate din cauza aia, pe corzile E A D cam greu artificial harmonic, pe D mai merge, in cazul piesei trebuie pe A, anyway, da ampliful e de camera, Roland Cube :)... nu imi permit Head + Cab

Edited by DuDu90
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Iuan Din Deal

clean foarte foarte fain, da cum ziceau si altii distorsu ii cam sec din cauza ampului. este o solutie gratuita pentru asta: folosesti computeru ca si procesor de efecte! cauta pe google lepou plugins, si gasesti acolo cateva chestiutie gratis care suna absolut uimitor dupa ce le cunosti un pic.

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca te referi la Cabinet Simulator, DST plugins ? Poate am sa le folosesc, doar ca nu imi place ideea de sunet prelucrat pe computer, prefer ce vine din amp, sa ramana asa! Sper sa-mi pice un Marshall pe lampi din cer :))) vreodata..

Edited by DuDu90
Link to comment
Share on other sites

In primul rand ai probleme de timing si/sau de combinare a track-urilor de picking/ritm/lead intr-unul singur (s-ar putea sa ti se traga de la procesarea video, totusi). Cel putin la final e cam haos.

In al doilea rand, daca se vrea un cover cat mai fidel, nu ti-au iesit deloc cele cateva "artificial harmonics" de care barbosul ala de Wylde abuzeaza, chiar si in balade.

Cat despre ton, cel de lead e digerabil, ca si cel de clean in partile de picking. Dar pe ritm suna foarte steril dupa gustul meu. I-as spune "ton de metal tipic pentru amplificatoare de camera pe tranzistori", dar imi sar astia in cap. :)

 

Am aceeasi parere :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Iuan Din Deal

dudule, ma refer la pluginuri vst care simuleaza amplificatoare, nu numai simulatoare de cabinete. si in plus, cam toti isi prelucreaza sunetu, pe calculator sau cu efecte hardware.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.