www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist / Bucuresti - Caut Membri Trupa


Guest thor9

Recommended Posts

Servus,

 

Numele meu este Cristi Antohi, locuiesc in Bucuresti si doresc sa intemeiez un grup de instrumentisti pentru un mic repertoriu, 3 - 5 piese max.

Daca totul decurge OK, suntem multumiti, si feedback-ul obtinut dintr-un scurt circuit de concerte in tara si in afara sunt pozitive, incercam ceva mai mult, daca si voi ve-ti fi de acord si timpul ne va permite.

 

Urmatoarele doua linkuri sunt singurele inregistrari de acum ceva timp in urma, cu mine. Acesta este nivelul de studiu al instrumentului :

Clipurile sunt filmate in Tulcea, in conditiile pe care le vedeti deja.

 

Ceea ce doresc sa obtin contin elemente compozitionale, ritmice, sound, importanta egal distribuita a instrumentelor. Cateva exemple sunt atasate:

http://www.youtube.c...feature=related

 

Caut in momentul de fata:

- Voice / Female exclusiv

- Keyboard

- Bass

- Drums

 

Program de repetitii:

- 2 pana la 3 zile max pe saptamana

- nu se intra in sala de repetitii decat in momentul in care avem un material compus in parti majore

 

Sala de repetitii:

- exista oferte pe RGC pentru Bucuresti, studiouri complet echipate sau aproape complet ( sistem sonorizare, drums, microphone, suport inclus pentru sound system check si set-up initial, etc. )

- eu voi achita jumatate din costuri

 

Nu ma deranjeaza daca aveti alte proiecte in curs de derulare, atat timp cat veti acorda timpul necesar si acestui proiect. Well, se poarta si in afara, nu-i bai :)

 

Ce nu se face in trupa:

- nu voi fi eu cel care va spune si pe ce usa sa iesiti din sla de repetitie, exclus

- nu vom ridica tonul unul la celalat

- nu inventam scuze in lipsa de feeling in ziua repetitiilor, relax, sunt si zile negre

- nu anulam evenimente deja programate decat in cazuri absolut extreme, urgente de familie, necazuri, etc...nu doresc nimanui, sa ne fie intr-un ceas bun

 

Ce se face in trupa:

- in esenta voi compune marea majoriate a materialelor, imepuna cu suportul fiecaruia din trupa

- ideile compozitionale pe care fiecare membru le are in parte vor fi prezentate si explicate in sedinta de repetitii, si daca directia este buna, fructificam fara nici o ezitare

- ne vom simti bine si nu ne vom permite sa fim nimic altceva decat o supernova de fun si muzica de calitate

 

Imi cer scuze daca am omis ceva.

Daca aveti intrebari, si sunt convins ca vor exista, acesta este adresa mea de mail: cristi.antohi@yahoo.com

 

Va multumesc,

Cristi Antohi

Edited by thor9
Link to comment
Share on other sites

Mici Adaugiri / lucruri pe care le doresc

 

Prestanta scena / Media release:

- Dressing / set custom pentru scena

- Photo shooting / pt website / materiale promo

- Planning session / pentru orice urmeaza sa facem

- Media & PR / website, youtube, facebook fan page, myspace (admin, design by me)

- LP / Album Cover Art / cand se va ajunge la asta (design by me)

 

Aceste detalii se vor discuta dupa ce ne cunoastem si avem un grup complet.

Sunt doar cateva aspecte pe care as vrea sa le standardizez in organizarea trupei, pasi care vor fi facuti pe masura ce materialele noastre muzicale vor fi concretizate. Voi incerca sa sustin cea mai mare parte din aceste cheltuieli, pe cat posibil.

 

Repet, adresa mea de email este: cristi.antohi@yahoo.com

 

Va multumesc,

Cristi Antohi

Edited by thor9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TRUPA ESTE APROAPE COMPLETA

 

- Voice / Female exclusiv

- Keyboard ( post ocupat )

- Bass ( post ocupat )

- Drums ( post ocupat )

 

Mai avem nevoie de female voice. Va rog sa ma contactati pe adresa de mail cristi.antohi@yahoo.com

 

Va multumesc,

 

Cristi Antohi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.