www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

probleme cu dozele?


Guest NocKs
 Share

Recommended Posts

Guest NocKs

i'm back , and i own a guitar! hehe hohner rockwood lx 200g

din pacate...am dat cam putin p ea, suna bine, dar acu tastez cu o mana...

am stanga fracturata..(don't ask)

si ma bate gandu sa fac ceva cu ea sa o restaurez.. nu prea are nimik.. decat k dozele sunt umpik umflaste si crapate spre partea de jos (mi subtire) si intra umpic inauntru cand apesi p ele... pun si niste poze.. astept recomandari..

post-2227-1151677487_thumb.jpg

post-2227-1151677536_thumb.jpg

post-2227-1151677588_thumb.jpg

post-2227-1151677655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ai incercat sa umbli la surubelele care le tin? posibil sa nu fie stranse sau sa fie montate aiurea. Daca nu e de-acolo, da jos pickguard-ul si vezi care-i treaba.

Ca sunt crapate putin dozele... nu afecteaza sunetul...

exista in comert doar "carcase" pt doze, destul de ieftine. poti sa le inlocuiesti...

Daca alte probleme nu are, ce vrei sa reconditionezi?

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

io zic ca la asemenea chitara conteaza mai mult cum suna decat cum arata...

orice i-ai face nu va arata niciodata de-ti va pica fata...

asa ca eu nu m-ash chinui.. :)

(cel putin tu zici ca suna bine)

Link to comment
Share on other sites

Guest NocKs

ihim... i understand, deci nu e nimic grav... se pare ca trebuie sa o desfac de tot pan la urma... sper sa nu stric ceva...

pai ideea e k suruburile sunt cam ruginite (pe alocuri) , chestia care tine corzile.. (dinspre doze), fratboard-u e jegos.... lipseste un capac la o cheitza din spate...chestii d-astea.. din punct de vedere functional e totul ok....

stiti vreun site ceva.. un ghid ? k manual pt modelu asta nu am gasit.

p.s. dozele sunt si putin iesite in afara.. acolo unde sunt crapate.. cik au fost ceruite.. nusjh exact care e treaba, pickguard-ul nush ce e ala...:)

 

io zic ca la asemenea chitara conteaza mai mult cum suna decat cum arata...

orice i-ai face nu va arata niciodata de-ti va pica fata...

asa ca eu nu m-ash chinui.. :(

(cel putin tu zici ca suna bine)

 

:) ce bine ca avem toti bani sa ne luam fender...

 

anyway... cam cat crezi ca valoreaza?

 

cu cat te costa tastarea si schimbatul dozelor, nu mai bine iti cumparai si tu o chitara? B)

 

 

n-am inteles nimic... ;) ideea e k din punct d vedere tehnic e buna... dar nu stiu cat o mai tine asa.

si de obicei i take care of my things.. spre deosebire de altii ( de ex ultimu posesor :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

nush ce vroiai sa zici cu faza cu fenderu...

doar ziceam k in conditiile in care suna bine, nu cred k merita sa te apuci sa umbli la doze :)

Link to comment
Share on other sites

cu cat te costa tastarea si schimbatul dozelor, nu mai bine iti cumparai si tu o chitara? :)

@KnoKs draga, am glumit doar. :) imi pare rau ca ai necazul cu mana iar dozele, nu te lega de ele decat daca nu-ti place cum suna. in rest, ce sa-ti spun, fa-o curata si s-o canti cu adevarat sanatos! n-are importanta cat valoreaza, important este sa-ti placa si atunci, iti spun eu ca, valoreaza foarte mult. multa sanatate! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.