www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall ED-1


Recommended Posts

As vrea sa-mi cumpar acest efect si nu l-am testat inca (deci nu stiu nimic despre el)

Daca l-ati testat voi spuneti-mi va rog cum se comporta, daca se merita achizitia.

Dar please cat se poate de repede deoarece stau cu mana pe tasta Enter pt. a trimite comanda (ei, nici chiar asa :) )

 

http://www.thomann.de/de/marshall_ed1.htm

 

 

Macar o parere....

Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

prezent

sper sa ma explic coerent

....paaai cel mai important lucru care l-am observat cand l-am folosit prima oara e ca da un mic boost semnalului ... asta ca asta dar mai important e ca rotunjeste sunetul si pru si simplu face chitara sa sune mai bine B) un pic ... plus ca ii lungeste sustain-ul asa ca e interesant ca un booster pt solo etc dar eu am cantat si ritm pe el pt ca da niste coaie cat caru chitarii :) ... singurul dezavanataj e ca mareste brum-ul

in rest... toate butoanele merg :) , se simte cand modifici setarile, si... cam atat , sper ca te-am ajutat cu ceva in decizia ta mr. Killahead ;) . Noroc !

 

p.s. era sa uit ceva ...e interesant de folosit cu o pedala de wah de exemplu pt ca obtii alte rezultate daca o inseriezi intainte sau dupa ... banuiesc ca asta are un efect si cu pedale de distors sau whammy dar nu pot fi sigur :) , ma rog macar aia cu wah-ul e buna sigur :( ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.