www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Hard Rock Caut Instrumentisti


Guest emcepatrat
 Share

Recommended Posts

Guest emcepatrat

Salut, sunt Adrian din Bucuresti, am 19 ani, sunt chitarist si vreau sa formez o trupa de hard rock in stilul ACDC. Am un nr de piese in stilul lor, atasez aici si 2 dintre ele ca sa va convingeti cum e treaba. Insa pt moment, scopul acestei treburi e pur si simplu de fun, de distractie si daca o fi mai tarziu sa ajungem la o formula buna sa facem si alti pasi in a scoate muzica in lume. Despre mine : nu cunosc teorie muzicala, cant la chitara din inertia degetelor :)) cant de vreo 3 ani.

Caut un VOCAL care s-ar potrivi pe asemenea piese, un TOBOSAR (ritmuri super simple), BASIST(la fel, super simplu) si poate mai incolo inca un chitarist, dar pana atunci nu. Ar fi ideal ca vocalul sa cante si la chitara ( ori la bas, ca nu e greu asa tare), si foarte important, sa aibe capacitate de a crea versuri. La unele piese cam stiu ce as vrea sa fie, dar la altele habar n-am, asa ca, trebuie creativitate.:) Per ansamblu, nu cer la nimeni sa stie teorie, important e sa simta instrumentu,vocea, rtimu etc.. si sa fie tineri.

M-am gandit eu la un nume de trupa, dupa cum reiese din titlul melodiilor, dar nu e batut in cuie. Nu am un loc de cantat , sala de repetitii sau ceva. Ideal ar fi sa gasim un loc undeva, poate un garaj ceva sau o sala super ieftina. Echipamentu meu e : Epiphone Les Paul Special 2 si atat. Amp nu am. astea au distors in amplitube 3.

tel:0761326647 (la ore in limitele bunului simt)

Poate da rezultate pozitive anuntu asta.

Bottle of Rum - Rock is not dead.mp3

Bottle of Rum - Rock n roll machine.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.