www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ALLEGRIA


michel2233
 Share

Recommended Posts

ALLEGRIA este un cvintet de muzica clasica si concerteaza in Big Mamou pe 8 iunie .. adica joi .. la ora 21.

Au in repertoriu piese foarte cunoscute de jazz sau pop-rock ... transpuse in manierea clasica .. cred ca o sa fie interesant. Din cate am inteles concertul este gratuit ..

 

Componenţa:

 

Oana Mariş - oboi

Oana Ropotan - vioară

Luiza Iorga - violă

Ştefania Amarinei - violoncel

Daniel Ivaşcu - percuţie

 

daca va atrage ne vedem pe acolo ... uff .. deja ma ia cu febra

Link to comment
Share on other sites

ALLEGRIA - o seara placuta de muzica (aproape) clasica ... Beatles, Abba, Armstrong, Frank .. toti sunt deja clasici ai muzicii. A fost primul lor concert in aceasta formula .. din cate stiu majoritatea sunt angajati in orchestrele mari de muzica clasica si au la activ concerte in tara si strainatate. Au incercat sa faca un experiment si se pare ca le-a iesit foarte bine. La vioara .. hmm .. au cantat de fapt doua persoane .. si asta fiindca Oana Ropotan asteapta un copil foarte curand ... nu stiu de ce .. sau ma rog .. stiu .. o sa se ocupe si el cu muzica. Transpuneri frumoase facute de micul grup de instrumentisti .. mai au de lucru la piese si cred ca or sa lucreze si multe piese noi. Sper sa-i revad in underground .. dar nu numai acolo .. de fapt ... iata .. sunt instrumentisti foarte buni, altii chiar foarte mari, care canta pe scenele din underground, si care vin din zona jazz-ului in general ... acum si din zona muzicii clasice. Eu unul ma bucur ca incep sa apara si astfel de experimente .. este un semn ca nivelul muzicii incepe sa creasca ... este un semn insa si al greutatii cu care se castiga bani in domeniul muzical, la toate nivelurile. Concertul a fost gratuit .. din pacate insa a fost public destul de putin .. dar cald. Mult succes Allegria!!!

 

Bones ... eram prins cu filmatul si nu am apucat sa te salut asa cum trebuie .. o fac acum insa. Salut!

post-241-1149934163_thumb.jpg

De la stanga la dreapta ... Oana Mariş - oboi, Oana Ropotan - vioară, Daniel Ivaşcu - percuţie, Luiza Iorga - violă, Ştefania Amarinei - violoncel.

post-241-1149934275_thumb.jpgpost-241-1149934290_thumb.jpg

Arhiva Photo

Photo___Allegria___Big_Mamou_8_iunie.zip

Video

01._ALLEGRIA__Big_Mamou__Joi_8_iunie.WMV02._ALLEGRIA__Big_Mamou__Joi_8_iunie.WMV03._ALLEGRIA__Big_Mamou__Joi_8_iunie.WMV04._ALLEGRIA__Big_Mamou__Joi_8_iunie.WMV05._ALLEGRIA__Big_Mamou__Joi_8_iunie.WMV

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.