www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Flamenco (Solea)


Guest Seraph
 Share

Recommended Posts

Guest Seraph

am hotarat sa ma apuc de flamenco..

si m'am lovit de prima buba (ianinte de rasgueo chiar):

golpe in acelasi timp cu o coarda ciup[ita sau, mai rau, cu un arpegiu.

si ca sa nu fie doar atat, exista doua tipuri de golpe: superior (deasupra mi'ului gros) si inferior (sub mi'ul subtire).

cine isi inkipuie cum vine treaba sa'mi dea sugestii despre cum as putea usura sarcina..

am exersat paan mi'au iesit okii si a iesit ceva, dar nu sunt total multumit. am atasat o piesa demonstrativa (e simpluta, ca pt imcepatori asa :))

 

ps: as vrea si pareri despre cum am interpretat melodia.

Seraph___Solea.MP3

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare ! E un inceput foarte bun. Sper insa ca ai unghii, ca altfel nu o sa sune. Oricum, trebuie sa sune mai puternic si mai accentuat. Dar e super chiar si cat ai facut tu. Dureaza pana aprinzi miscarea si din pacate daca nu iti arata cineva e greu. Dar multa bafta in continuare. Ma bucur sa vad ca nu sunt singurul "aficionado". Dar din pacate nu am mai studiat de multa vreme ca m-am bagat in altele.

Multa bafta in continuare Seraph !

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

mersi mult pt raspunsuri..

totusi, nu mi'ati spus cum as putea sa'mi usurez treaba :)

(ma astept de la Victor la niste sfaturi sau ceva)

as putea sa ma kinui si singur in continuare, dar simt ca se poate si mai usor..

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

mersi mult, am mai gasit niste chestiute interesanta pe site'ul ala..

si mai mult de munca! :)

 

daca mai stie cineva vreun site cu lectii care se pot descarca, il rog sa'mi zica si mie.

Link to comment
Share on other sites

Guest shrek

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste tehnici de flamenco?daca stiti de undeva?ms mult, anticipat..si vreau sa spun ca e super siteul asta..

Link to comment
Share on other sites

Guest shrek

Salut, mie imi place foarte mult chitara, cant de ceva timp,dar nu am avut profesor, am citit carti, am luat tabulaturi, partituri si am cantat...as vrea sa stiu si eu unde gasesc niste tehnici de flamenco, sau rumba, gen pepe, gipsy kings..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.