www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

My Ticket Out Of...


Guest TheFroggynator
 Share

Recommended Posts

Guest TheFroggynator

Salutari!

 

Am pus acum ceva vreme (a trecut deja un an cred) bazele unui blog in care sa imi postez versurile. Se numeste My Ticket Out Of... si il puteti gasi foarte usor dand un click pe nume ;)

 

Scopul lui nu este sa strang vizitatori, sa adun comment-uri, sa fac bani sau mai stiu eu ce... Singurul scop este de a imparti creatiile mele cu toata lumea. Nu-s este cele mai cele dar zic eu ca majoritatea sunt macar acceptabile. Ma rog, asta ramane sa decida fiecare dintre voi.

 

Cel mai important, m-am apucat sa postez bucata cu bucata lucrarea de care eu sunt cel mai mandru. Se numeste Two Different Dawns, iar unii dintre voi poate o stiu de cand am avut prima tentativa de a o publica, dar am retras repede blogul pe motiv de lipsa de copyright.

 

Ei bine, acum am drepturi de autor pe tot ce este acolo, asa ca, daca vreti sa folositi ceva, cumva, oricum, contactati-ma mai intai. Oricum ar fi, buna sau slaba, tin la munca mea, chiar facuta si numai sub forma de hobby.

 

Asadar va invit pe toti sa cititi cate ceva de pe acolo. Sper sa va placa. Daca puteti spune ceva constuctiv despre lucrarile mele, sunteti oricand bineveniti. As aprecia asta mai mult decat laude (pe care sincer nu cred ca le merit momentan).

 

Multumesc pentru atentie!

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

Nu am apucat sa citesc tot ce e pe blog, dar din ce am citit, pot spune ca imi place "New weapons", "Insanity", "5587" si capodopera dumitale, intitulata "The 49th Moonless Night" . Foarte frumos, din pct meu de vedere...

Unele poezii sunt mai profunde, altele mai superficiale, gen "The power of example", probabil stii si d-ta mult prea bine-cunoscuta expresie "forma fara fond" ...nu pot sa zic ca poezia aceea indeplineste cu totu insemnatatea definitiei lui titu maiorescu, dar priveste in acea directie... in schimb, se vede evolutia in gandire pe parcursul timpului, si se simt si baltile in care ai calcat, din cand in cand....

 

Nu ma pot pronunta mai mult de atat, pt ca nu sunt in tema si nici nu am parte de o vasta experienta ca sa iti ofer placerea de a asculta o critica constructiva de calitate ....din ce am vazut, in linii mari, e de apreciat munca..cred ca te cam subestimezi ...:respect:

 

cat despre faptul ca nu ai vrea sa faci bani din chestia asta...eu zic sa mai reflectezi asupra problemei si sa treci la nivelul urmator, acela de compozitor... some people would kill to think, feel and, most of all, write like you ;)

 

Just my 2 cents... :)

 

Mult succes in continuare

Adrian

Link to comment
Share on other sites

Guest TheFroggynator

Mersi pentru cuvintele frumoase :)

 

Am postat si urmatoarea parte din Two Different Dawns. Cine este curios poate sa o citeasca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.