www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

NEED HELP!


Guest W:W:JigSaw
 Share

Recommended Posts

Guest W:W:JigSaw

Ajutati-ma si pe mine...cu toate ca eu caut trupa,eu cantand vocal...vreau sa invatz shi chitara...insa visul meu e sa cant pe un Bass...iar cel mai tare e Gibson RD :) Si-am cautat eu...da' pin tara nu gasesc...numa' pin strainatate :) Ei...dar pana sa ajung eu pe akolo...am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa cumpar!!Ma poate ajuta careva? :(

P.S.:shi pentru chitara clasica acustica...care sunt cele mai bune corzi? B)

 

P.S.2:Imi explika shi mie kreva cum sta faza cu acordurile?shi daka atzi putea sa-mi zicetzi shi mie degetele corespunzatoare corzilor!!plzzzzz

 

 

 

Astept raspunsuri!! :)

post-2030-1148932993_thumb.jpg

post-2030-1148933007_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

depinde de cati bani ai , ce gen vrei sa abordezi , si vezi ca avem o sectiune de mica publicitate aci , uita`te si pe acolo poate gasesti ceva :) , si uita`te si tu prin topicuri ca sunt cateva legate de corzi si despre acorduri

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw

Pai...alternative...gen Manson... :)

Aaa...da!!Si m-am uitat in topicuri..DAR VREAU CEVA SHI MAI EXPLICIT!! Daka se poate... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoltano

MAI EXPLICIT... angajeaza un profesor... sau asteapta pana cand maestrul Killahead scoate un tutorial despre acorduri. Uhh, si ia-o mai usor... ca nu faci treaba dak te grabesti si dak te arunci la orice... Peace!

Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw
:) Ma runk la "orice"? ;) That wasn't funny!! :) Nu ma arunk...da' shtii tu...esti parka nebun si traiesti intr-un mediu ciudat daca nu inveti ceea ce-ti propui si daca in primu' rand...nu-ti faci formatie :( Eu cel putzin ashtept,ca sa-mi fac formatie...de vreo 2 ani...shi totushi...NIMENI!!Da' ma rog...fiekare cu parerea sa!! De bani nu-i problema...dispun de contul lu' tata !! ;) Mai..da asta nu inseamn k sunt bogata !!B) As vrea eu !! :)
Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Eu zic , mai bine faci niste chitara acustica /clasica, t obisnuiesti putzin cu ea si dp aia te iei de bass :) , ca la inceput poate o sa fi demoralizata ca nu`tzi iese nush ce pe bas, si eu cred ca mai bine intai inveti cat de cat sa cantzi p instrumentu tau si dp aia cautzi trupa , dar nah fiecare cum crede, good luck

Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw

Omule...scze ,dak te deranjeaza...nu-tzi mai zic asa PROMIT!!Deci eu am chitara clasica acustica :) Dar vreau k prin iarna...kam asa...sa-mi iau bass si nu stiu exact de kare...Las' k jtiu eu faza cu "nu-tzi iese la inceput " :( Mie mia ieshit din prima...numai k sunetele erau ff putzin diferite...am cantat Coma White - Marilyn Manson si a fost tare...adika a fost precum o incurajare :) Whatever...Eu doar am cerut sfaturi,da nu le da nimeni....!!Huuuu ce zgarcitzi suntetzi!!Huuu!! :)

 

Shi faza cu trupa... ma scuzi da' eu cant vocal fff bine momantan shi chitara e doar o a II a ocupatzie...kaci mai inkolo am de gand sa fac si pian !!Mwuahahaha

Link to comment
Share on other sites

Hai ca sa nu zici ca suntem zgarciti cu raspunsurile:

Zoli are ceva experienta si cu chitara si cu vocea si iti explica ca la oamenii normali. Tu faci tot cum stii, evident. Acuma, vrei sa-ti iei un bass. Ok. Pai daca zici ca banii nu sunt o problema (adica contul lui taticu iti e la dispozitie) ia-ti ce bass crezi tu ca e mai bun. Sau suie-te in avion, du-te in Germania, sau mai aproape, unde vrei tu, probeaza 100 si cumpara-ti unu care iti place tie cum suna. Fiecare o sa-ti zica ce preferinte are el. Tu vrei sfaturi. Exista un topic special pt bas. Exista un topic special pt incepatori. Exista chiar si unu despre corzi. Asa ca foloseste butonul de search.

Multa bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw

Ms... :) (shi....nu dispun de conturile lu' tatiku' :) , ci doar daca am nevoie de ceva..imi ia :) !! )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.