www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Rp 250


Guest GabrielVoicuHimself
 Share

Recommended Posts

Guest GabrielVoicuHimself

Procesorul se numeste DigiTech RP 250, un procesor ce a fost luat acum 1 an de la magazinul de muzica din Ploiesti pretul lui fiind de 131 euro dar a aparut altul in locul lui si nu l-am mai folosit.

Procesorul creaza tonuri foarte bune pentru chitara, avand copii pentru fiecare preset in caz ca este sters (sau din greseala). Tuner, drum machine(diverse tipuri de tobe si ritmuri, metronom) si contine manual de utilizare, transformator dar fara cablu usb( nici la prima cumparare nu a avut). Sunetul este foarte bun! chitul de instalare la PC il gasiti pe site-ul www.digitech.com si mai multe despre produs si sunete create de acesta gasiti pe adresa :

 

http://www.digitech.com/products/multi-effects/Flash_Demo/RP250Demo/RP250Demo.php

 

Nota procesorului este 8/10 pentru ca am un line6 pod x3 si ii dau 9. :D

 

pretul procesorului este de 105 euro.Astept client. (pentru detalii ma gasiti pe madalinrock4ever@hotmail.com sau ionutvoicu67@yahoo.com)

 

Va multumesc! ;)

Edited by GabrielVoicuHimself
Link to comment
Share on other sites

Regulament special

Acesta este forumul dedicat recenziilor de echipamente. Daca aveti o chitara , un bass, un amp , o pedala sau ceva asemanator si doriti sa le impartasiti celorlalti membri detalii despre acestea, va rog sa postati aici.

 

 

 

Incercati sa dati cat mai multe detalii despre produsul respectiv - astfel putem sti de ce scule sa ne ferim si pe care sa le cautam.

 

 

 

Structura unui mesaj va arata in felul urmator:

 

 

 

- Nume echipament - producator si model, an, serie, etc...

 

- Pret - optional, eventual mentionati daca e nou sau second-hand

 

- De la cine / De unde a fost cumparat - optional

 

- Caracteristici - incercati sa dati cat mai multe detalii

 

- Cum suna / Cum se comporta - cum vi se pare produsul in momentul utilizarii, ce reusiti sa faceti cu el

 

- Parti bune / Parti rele - ce (nu) va place, ce va nemultumeste

 

- Impresie generala - plus o nota de la 1 la 10

 

 

 

Daca puteti, va rugam sa atasati o poza cu echipamentul si/sau un link catre site-ul produsului/producatorului.

 

 

 

Post-urile offtopic vor disparea subit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest GabrielVoicuHimself

on-topic : ai descris multe

 

 

 

Nu asta e sectiunea pentru vanzari? ce nu am scris bine? exemple ? ce exemple?. este linku ala si gasesti tot pe el despre DigiTech. si am dat toate detaliile care trebuiau la acest procesor. :respect:

 

on-topic : ai descris multe

 

E bine acum?

Digitech RP 250

Ce stie sa faca:

 

54 efect models

21 amp/acoustic models

14 cabinet models

2-in/2-out USB Interface

Expresion pedal

60 preseturi tobe

tuner(site in standard si cateva mai des folosite mi se pare ca drop D,C si mai cateva nu sunt sigur)

si un display care iti arata presetul folosit.

 

PRO:

-sunet foarte bun chiar si cu o chitara mai slabuta

-diversitatea efectelor precum si faptul ca le poti modifica cum iti pofteste auzul prin softul Xedit

-schimba repede preseturile intre ele

-e din metal pare solida

-pedala de expresie se poate ocupa ce orice efect doresti tu...nu numai volum si wah-wah

CONTRA:

-preseturile din fabrica multe sunt destul de slabute dar daca umbli prin setari si te joci cu egalizatorul si toate cele obtii 100% un sunet superb

-parca cablul de alimentare e cam scurt

 

Impresie generala: isi merita toti banii!nu cred ca as fi gasit in 5 milioane un procesor de efecte care sa ma fi multumit mai mult pan sa iau Pod X3 Live. Nota ESTE DE 9 PANA LA ACHIZITIONAREA Pod X3 Live! :respect::rulez:

Edited by GabrielVoicuHimself
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.