www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electrica ( 7 Corzi)


Guest Eraz3r
 Share

Recommended Posts

Guest Eraz3r

Doresc sa-mi cumpar o chitara cu 7 corzi ( noua).Now majoritatea o sa zica u don't need a 7 stringer si cam asa este nu se merita investitia pt ce ofera but! imi place mult sa pot avea o chitara in standard (EADGBE) si totusi sa pot canta cv heavy(gen ati ghicit KoRn chiar si in drop A si nu standard A) + ca imi place sa ma joc pe o coarda joasa so motivu principal pt care as cumpara o asemenea chitara e versatilitatea practic pot canta multe la ea fara sa stric acordajul

Partea proasta e ca nu cunosc prea multe despre CHITARE and so here i am asking for your help if u would be so kind

Tineti va rog cont nu doresc chitara doar pt HEAVY METAL(desii cam mainly pt asta o iau asta ma incanta) ci vreau sa pot canta si lucruri realitv clean si melodioase (versatilitatea e importanta)

Oh and bugetul meu bineinteles nu este prea mare so nothing exagerat

Accept si ideea unei chitare pe care ulterior sa o modific but i'd rather not >.>

 

pe scut chitara cu 7 corzi relativ ieftina(calitate/pret cat mai mare) care sa sune bn atat clean cat si muddy/distorsionat etc... buna atat pt ritm cat si pt solo :)

pana acum am 2 solutii din ce am citit (ibanez RG7321 dar o strica dozele si nu ma incata ideea de a o modifica si APEX 2u care e relativ buna insa consta cam mult si nu as vrea sa arunc banii pe ea + ca verdele acela e cam...ye..u know...swampy black would be better)

Va rog mult sa ma ajutati si as aprecia ajutorul acordat

 

MULTUMESC ANTICIPAT celor ce macar se obosesc sa citeasca toata povestea si dau un reply cat de scurt (desii as prefera unu complet)

 

 

 

INCA ODATA DANKE!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.