www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Swich Doze?


Guest aetherus
 Share

Recommended Posts

Guest aetherus

Salut.sunt nou pe acest forum si recent mi-am luato chitara sh VP Challenge ii zice.In principiu sunt destul de multumit de ea.nu are freet buzz nu falseaza,arata bine,cred ca este ok din punctul meu de vedere.Amplificator nu am si am bagat-o direct in calculator.Am luat revalver Mk2,Guitar fx box 2.6 si Guitar FX3 si asio bineinteles.Oricum are delay.Ce problema am acum:la inceput aveam semnal pe fievare doza sa zic asa acum nu imi mai merge pe prima si a2-a pozitie(swich-ul).Este posibil un defect din chitara sau este da la aceste programe care nu sunt cu licenta sau sunt trialuri?Stiu cala unul din elespune ca daca nu este activat o sa imi opreasca sunetul din cand in cand.

Link to comment
Share on other sites

pai daca ar fi din soft, ti-ar taia sunetul indiferent pe ce doza esti tu. daca iti face probleme doar pe acele 2 pozitii, probabil sa fie switchul.

 

ce fel de chitara este? de fapt.. ce fel de switch? 3 sau 5 pozitii?

ce am gasit eu pe net vp challenge e o copie lp, deci sansa mare sa fie switchul . daca ar fi doza, cred ca pe middle s-ar auzi cealalta doza

 

daca il desfaci, o sa observi ca exista 2 lamele pe care switchul le apasa, una sus si una jos. cand e in pozitia de mijloc de tine oarecum apasate pe ambele. e posibil ca una din lamele sa se fi strambat/slabit.. si atunci sa nu mai faca bine conctact cu butonul. o poti indrepta destul de simplu, dar probabil nu va tine multa vreme. altfel, e posibil sa se fi dezlipit vreun fir...

Link to comment
Share on other sites

Guest aetherus

Dar cateodata imi taie si sunetul de tot.Swich-l este cu 5 pozitii.Nu mai merge pe pozitiile 1 si 2.Chitara chiar asa se numeste VP Challenge.De bagat in ea mi-e cam frica momentan;o sa incerc reinstalarea programelor.Am zis cred ca imi face asa de vreo 2-3 zile.Oricum nu am bruscat-o sub nici o forma.Ms pt raspuns,daca rezolv o sa scriu aici de unde era problema.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.