www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce chitara imi recomandati?


Cristache D
 Share

Recommended Posts

Guest space

In cazul asta(daca nu vrei sa mai astepti si sa mai strangi niste bani) eu as lua Cortul.E o chitara care isi merita banii.

Link to comment
Share on other sites

Guest cristihendrix

O data am avut ocazia sa il intalnesc pe Nicu Patoi in Music Club, intr-o sambata. Cum eram si putin luat, am prins curaj si m-am dus sa vb cu el. L-am intrebat printre altele despre chitara electrica, dupa ce sa ma uit cand vreau sa cumpar una, modele misto, etc., si el mi-a zis ceva de genu: "E important sa asculti chitara rece, nu in amplificator. Sa canti un pic la ea unplugged, sa vezi cum suna. Daca o chitara electrica nu suna bine unplugged, nu o sa sune bine nici prin amp."

 

Eu am un prieten care si-a luat Affinity acum ceva timp, si imi place. Cei drept, dozele sunt slabe, dar asta se rezolva relativ usor.

 

Sfatul meu pt cel care vrea chitara e sa asculte cum suna chitara rece si sa opteze pt Squier. In afara de doze, chitara e ok. Modelul Bullet am inteles ca este un pic mai mic decat un strat normal, dar Affinity e ok, in afara de faptul ca are 21 de taste in loc de 22.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.