www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

am tampit


Guest ciprian_d
 Share

Recommended Posts

Guest ciprian_d

salutare!!!am si eu o hora electroacustica si as avea de gand sa trec pe electrica la vara...numai ca nu stiu ce as putea canta?mah..eu vb serios..ma intreb ce oare am sa pot canta?

 

cred ca am stat prea mult in caldura

da un raspuns imi da cineva?/??pls..

..si pls..nu ma luati in ras...e ceva serios!!

 

waaaaa...am I dumb?

Edited by ciprian_d
Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

salutare!!!am si eu o hora electroacustica si as avea de gand sa trec pe electrica la vara...numai ca nu stiu ce as putea canta?mah..eu vb serios..ma intreb ce oare am sa pot canta?

 

cred ca am stat prea mult in caldura

da un raspuns imi da cineva?/??pls..

..si pls..nu ma luati in ras...e ceva serios!!

 

waaaaa...am I dumb?

 

Pai ...ai putea sa canti orice ..de la Blues (Hendrix, SRV, BBKing) pana la ...death, trash ...etc :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu am zis la fel ca tine ca nu stiu ce sa cant la electrica. Dar dupa ce m-am mai jucat pe ea, mai un andri popa, mai o fata din caraiman, am inceput sa studiez bucati simple din melodii de la Metallica si usor usor am inceput sa cant numai pe electrica. Intre timp am dat si peste profi de chitara, cursuri de pe net si brusc mi s-a largit orizontul.

Deci parerea mea este sa-ti iei chitara electrica si sa incerci sa canti ce-ti place tie mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

mersi mult rocker_no.. chiar mi-ai fost de ajutor.!!!

acum sa ma gandesc ce chitara sa imi iau...sa vad cati bani am..

Link to comment
Share on other sites

mersi mult rocker_no.. chiar mi-ai fost de ajutor.!!!

acum sa ma gandesc ce chitara sa imi iau...sa vad cati bani am..

 

Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor!

Cat despre cam cati bani ai pentru chitara, asta nu-ti pot spune, dar iti pot spune cam cat ti-ar trebui pentru o chitara buna cu care sa nu ai probleme si pentru inceput sa te satisfaca pe deplin. Pai ti-ar trebui cam 9 milioane... stiu ca e mult, dar o sa vezi ca muzica nu e un hobby/meserie ieftin/a!

 

Cheers si bafta in deslusirea tanielor chitarii electrice!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest TimeRobber

Man ! eu pe electrica nu studiez prea multe piese ... mai degraba tehnica , speed , compozitie , game , teorie.

 

Evident ca daca ai trupa si vrei sa canti pe electrica , gandeste-te ca vei avea nevoie de sonorizare si efect .

Link to comment
Share on other sites

Guest Homer

Eu sincer am regretat putin cand mi-am cumparat electrica am fost foarte nerabdator sa cant pe ea tot ce imi pica in mana. Acum insa prefer sa invat variantele acustice la tot ce am invatat pe electrica. In principiu e mai usor sa inveti lucruri noi pe electrica, incearca cat mai multe piese

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm

ciprian d: chitara electrica si chitara acustica sunt doua instrumente diferite...daca ai de gand sa te apuci de chitara electrica sa stii ca ai mult de muncit pana o sa sune bine ceea ce canti, chiar daca "zdranganesti" un andri popa. Oricum, sa stii, ca dupa ce treci un pic de inceput...nu ai sa te mai poti dezlipi de ea... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.