www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Infiintare Trupa Hard-Rock


Guest Liviu Nicolae
 Share

Recommended Posts

Guest Liviu Nicolae

Infiintare trupa hard-rock - Bucuresti

 

Chitarist cu experienta caut sa infiintez o trupa de hard-rock. Trupe preferate: ACDC, Scorpions, Metallica, ZZ-Top, Dire Straits etc.

Caut instrumentisti seriosi, dispusi la o repetitie pe saptamana in sala platita (undeva la 10 lei de persoana/2 ore), zona Timpuri Noi.

 

Formula pe care o gasesc potrivita pentru acest gen este:

  • Vocal – care sa poata ridica cateva octave cu vocea, nu trebuie sa cante ca vocalul de la ACDC, dar nici sa aiba un prag de voce limitat… sa fie apropiat ca voce de, sa zicem, Minculescu de la IRIS… daca nu cer prea mult… pe acolo pe undeva…:)
  • Tobosar cu experienta in ritmuri drepte si cu abilitati in stopuri, brake-uri (ACDC style)etc.
  • Basist cu o buna panatie, nu caut maestru in solo de bass, dar sa poata tine o panatie constanta.
  • Chitara ritm sau solo cu chitara humbucker nu single-coil, si care sa indrageasca acest gen…

In principiu as dori sa gasesc oameni care au un simt pentru ritm innascut, nu sunt adeptul celor inerti, lipsiti de viata, care nu au ritm in ei… nu stiu daca ma intelegeti. Consider ca un individ caruia nu ii place sa danseze nu poate simti cu adevarat ceea ce canta si ii influenteaza negativ si pe ceilalti din trupa, indiferent daca este un maestru in instrumentul pe care il performeaza.

Eu zic ca cel mai important lucru il reprezinta oamenii, daca sunt genul care sa poata lucra in echipa (nu individualisti de echipa!), adepti ai compromisului (las si eu, dar mai lasi si tu!). Nu imi plac persoanele care folosesc critica distructiva vs. cea constructiva, cei care sar la gat pentru orice greseala, dar ei la randul lor nu sunt perfecti.

 

Legat de viitor, eu consider ca daca o trupa este inchegata, canta bine si emana ritm care sa captiveze auditoriul este imposibil sa nu reuseasca…

 

Restul sunt vorbe…

 

Contact: liviu_v_nicolae yahoo

 

0724.562.660

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.