www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema? Doze


Guest mufla
 Share

Recommended Posts

Am o problema, am citit pe net si pe forum si nu am gasit o situatie asemanatoare. Am o Hora Strat si dozele sunt... inclinate:| adica sunt aplecate spre E-ul subtire mai ales middle si bridge(am un H in bridge). Chitara am cumparat-o sh cu doza humbucker pusa(nu era asa din fabrica) si se misca oarecum in locas-ul ei, este normal?

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am cumparat anul acesta de la Varu Maftei o chitara Squier Bullet Strat, si avea la fel dozele inclinate, si pot spune ca suna ok cu dozele puse asa, am mai cantat pe un squier cu dozele normale (tot bullet strat), si parca chitara mea suna mai bine cu dozele inclinate :)

Link to comment
Share on other sites

Eu cand mi-am schimbat dozele le-am si setat si cel mai bun set-up era cu ele inclinate, adik mai aproape de mi-ul subtire si mai departate fata de mi-ul gros.

 

Asa le am si acuma si e foarte OK. Normal daca nu simiti ca se aud prea tare corzile subtiri fata de cele groase sau invers ar fi bine sa le lasi asa.

Nu toate lucrurile de pe lumea asta functioneaza cel mai bine daca sunt orizontale, drepte sau simetrice.

 

Ai dreptate, asta voiam sa spun si eu.

 

Vad ca deja mi-au dat rating negativ de ce am spus ca suna ok cu dozele inclinate, ce naiba se intampla cu forumul asta ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.