www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobe Electronice Yamaha Dtxpress Iii


Guest Aleena

Recommended Posts

Vand set de tobe electronice Yamaha DTXpress III, stare impecabila. Cine cunoaste firma Yamaha stie ca intre tobele electronice fabricate de ei si variantele ieftine cum ar fi Millenium sau chiar si Alesis + altele asemenea pur si simplu nu incape comparatie.

 

Setul pe care il am la vanzare este o varianta upgradata a setului original, care initial avea 7 pad-uri. In acest moment setul are 8 pad-uri (fus, premier, 3 tom-uri, cazan, ride si crash). De asemenea pad-ul de toba mare, initial pentru pedala simpla, a fost upgradat cu unul de pedala dubla. Numai upgrade-urile au costat aproximativ 130-150 EU.Nu am in acest moment poze cu setul pe care il am la vanzare, dar voi reveni in cateva zile si le voi adauga. Poza de pe pagina este varianta standard a modelului DTXpress.

 

In vanzare este inclusa pedala de fus, insa nu si pedala (dubla) pentru toba mare. Daca se doreste, se poate vinde si aceasta (este un model avansat de la Mapex - in acest moment nu stiu exact care, caci nu lansez licitatia de acasa - voi reveni cu modelul exact, in orice caz imi amintesc ca pedala noua costa, la momentul cumpararii, 190 EU). De mentionat ca la cumpararea de tobe electronice, pedala de fus si pedala de toba mare nu sunt niciodata incluse in pret, ele reprezentand achizitionari ulterioare.

 

Sunt incluse in vanzare si cartea tehnica si ghidul de utilizare.

 

Pret: 520 EU (sau 600 cu pedala dubla).

 

 

 

************

 

Aici puteti vedea un scurt clip de prezentare pentru a vedea cam ce stiu sa faca tobele:

 

-

 

-

(varianta DTXpress special)

 

 

 

Review pe Musiciansfriend: http://www.musicians...nt?doc_id=93544 .

 

 

 

*************

 

 

 

Tobele se pot proba in Timisoara si se pot trimite oriunde in tara cu o firma de curierat, costurile transportului fiind suportate de cumparator.

 

Sunt interesata si de schimburi, dar numai cu claviaturi midi de buna calitate, hammered action sau semi weighted, de preferat Fatar Studiologic, Doepfer, M-Audio.

Edited by Aleena
Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai D

Salut! Sunt interesat de setul oferit spre vanzare. Te rog, poze cat mai explicite sau un filmutet facut de tine cu setul de tobe, caci cele pe youtube nu ma conving atata timp cat nu cumpar la prima mana. Sunt din Bucuresti, asa ca partea cu probatul este relativ exclusa.

Si am o intrebare: Din kick drum pleaca 2 cabluri, ca si cum ar avea 2 triggere sau doar unul? Tehnic vorbind, nu prea vad diferenta intre kick modul pentru pedala simpla si cel pt pedala dubla, avand decat un singur trigger. Poate ca are o suprafata ma mare pentru a incapea cele 2 ciocanele.

Putem ccontinua discutia si transfera informatii si pe adresa de yahoo masil/messenger: mihai.dumitrashcu@yahoo.com

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau, Mihai, nu am putut intra pe forum cateva zile si intre timp am fost contactata de un ofertant serios, prin urmare tobele vor pleca din Timisoara. Ele vor merge tot la Bucuresti, am un drum acolo si deci cumparatorul le va putea proba la fata locului.

 

Cat priveste pad-ul de toba mare, el are o suprafata mai mare pentru a permite utilizarea pedalei duble. Amanuntul acesta a fost suficient de important pentru mine incat sa fac upgrade-ul respectiv.

 

Multumesc pentru interes si sper sa gasesti un alt set.

 

**********

 

S-a gasit un cumparator, prin urmare rog un administrator sa inchida topicul. Multumesc!

Edited by Aleena
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest alesandro333

te-ar interesa la schimb cu tobele electronice un bass Ltd Esp Fretless impreuna cu combo Warwick Blue Cab 60 60W tuner Boss si cablu, in garantie cu acte, Alexandru

post-24951-0-47674100-1360107726_thumb.jpg

post-24951-0-41839400-1360107730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.