www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electroacustica Lag(T66 Presupun)...merita?


Guest alexdak
 Share

Recommended Posts

Guest alexdak

Plimbandu-ma prin bucuresti, am dat intamplator peste un magazin cu instrumente muzicale(nu mai stiu numele exact), in care am vazut o marca necunoscuta mie pana la momentul respectiv de chitare acustice. Marca LAG. Am zis sa ii dau o incercare si am fost uluit de acea chitara. Pe langa faptul ca arata bine si se simtea bine la mana avea un sunet grozav. Dupa ce am investigat un pic pe internet  banuiesc ca este modelul t66ece, facuta insa numai din lemn laminat. 

 

Am mai probat pe la niste prieteni niste acustice un hohner (hw200 parca, nu prea grozava), doua hora electroacustice(aproape de execrabil) si un takamine(g320 care suna mai bine ca celelalte), stiu ca acestea sunt chitari low-end, insa lag-ul mi se pare mult mai bun.

 

Intrebarea este merita sa o cumpar?(intreb deoarece fiind numai din lemn laminat mi se pare un pic cam mult 950)

 

P.S: nu este prima mea chitara(mai am o electrica si o clasica), dar ar fi chitara acustica  si chiar as vrea sa gasesc ceva bun, la un pret potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.