www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Bas Si Clape In Sibiu


Rush Chord
 Share

Recommended Posts

Guest blink-blink
Cautam Basist si Clapar cu scule. Oras Sibiu.

gen muzica: metal diversificat

pt detalii -> tel: 0744.437.782(Laurentiu) sau 0743.110.400(Andrei)

sau pe laurentiutd@yahoo.com si andrew72nd@yahoo.co.uk

experienta: chiar si beginners

:) we've been expecting you!!!

 

fra pot sa-tzi dau un pont! du-te in fiecare sambata dimineatza la x-basse la guitar shop shi poate k o sa gasesti ceva basist(ii acolo un bass workshop)! shi io sunt din sibiu (amu is in cluj) shi am multzi prieteni bassisti din sibiu!

Link to comment
Share on other sites

Guest LaurentiuTD

multumesc de informatie Blink-blink . stiu despre ce vorbesti , ideea e ca nu vreau sa merg acolo cu anunt ca si cand as cauta magarul intre oi . ne-am decis sa punem anuntul aici unde sper ca lumea intra pentru ca ne uneste o pasiune . nu ne intereseaza sa cantam cu un profesionist pentru ca nici noi nu suntem la nivelul acela . pana la stadiul de profesionisti mai este mult . noi avem servici iar muzica e pura pasiune , tocmai de asta ne gandim ca am putea gasi pe cineva cu aceleasi probleme de timp liber pe care le avem si noi . repetam in mare parte in weekenduri , in rest munca individuala acasa . tocmai de asta nu vreau sa incurc pe nimeni care crede ca maine o sa iesim pe scena si o sa castigam o carca de bani . e un hoby care vrem sa-l ducem pe o scena dar pentru asta nu avem o data stabilita . sub nici o forma nu vrem sa iesim pe scena si sa ne incurcam la piese . prea multe trupe fac asta nu mai e nevoie de inca una . deocamdata am facut cover-uri de la Airbourne , Judas Priest , Hardline , Edguy si Megadeth , asta asa ca sa se inteleaga clar ce inseamna metal diversificat . Nu ne intereseaza death sau alte metale grele . suntem deschisi la sugestii , coverurile au fost facute pentru antrenament si sincronizare nu pentru a demonstra cat de bune casetofoane suntem . in principiu am vrea sa margem pe piesele noastre si nu sa fim cover band .

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest blink-blink
multumesc de informatie Blink-blink . stiu despre ce vorbesti , ideea e ca nu vreau sa merg acolo cu anunt ca si cand as cauta magarul intre oi . ne-am decis sa punem anuntul aici unde sper ca lumea intra pentru ca ne uneste o pasiune . nu ne intereseaza sa cantam cu un profesionist pentru ca nici noi nu suntem la nivelul acela . pana la stadiul de profesionisti mai este mult . noi avem servici iar muzica e pura pasiune , tocmai de asta ne gandim ca am putea gasi pe cineva cu aceleasi probleme de timp liber pe care le avem si noi . repetam in mare parte in weekenduri , in rest munca individuala acasa . tocmai de asta nu vreau sa incurc pe nimeni care crede ca maine o sa iesim pe scena si o sa castigam o carca de bani . e un hoby care vrem sa-l ducem pe o scena dar pentru asta nu avem o data stabilita . sub nici o forma nu vrem sa iesim pe scena si sa ne incurcam la piese . prea multe trupe fac asta nu mai e nevoie de inca una . deocamdata am facut cover-uri de la Airbourne , Judas Priest , Hardline , Edguy si Megadeth , asta asa ca sa se inteleaga clar ce inseamna metal diversificat . Nu ne intereseaza death sau alte metale grele . suntem deschisi la sugestii , coverurile au fost facute pentru antrenament si sincronizare nu pentru a demonstra cat de bune casetofoane suntem . in principiu am vrea sa margem pe piesele noastre si nu sa fim cover band .

 

multumesc

 

man imi place atitudinea voastra! dar cunosc shi basisti care nu pot sa zic k-s profi, knta doar de un an doi! dar unu profi v-ar putea ajuta! shi amu nu toata lumea are chiar atat de mult timp la dispozitie sa knte chiar shi cei profi! credema mi-ar place k cineva sa ma plateasca sa cant sau sa fac repetitii toata ziua nu numa in weekend! man eu va urez succes shi daca va tineti de treaba nu o sa va incurcati pe scena! spor la lucru! peace and love!

Link to comment
Share on other sites

Guest LaurentiuTD

speram si noi sa ajungem undeva , nu neg , da nu de asta ne-am apucat de cantat . daca castigam bani foarte bine , daca nu asta e nu o sa ne oprim din cantat. din fericire cunosc si instrumentisti profesionisti si ei gandesc altfel toata treaba , e un alt nivel . e ca atunci cand eram mic cu prietenii in fata blocului, aia mari jucau fotbal noi jucam miutza , cand ne-am dus sa jucam fotbal cu ei nu au avut cu cine sa se joace .

pentru un profesionist instrumentul nu mai are prea multe secrete , plus de asta modul in care gandeste muzica si cum vede instrumentul imi e net superior . si inca un aspect foarte important , pentru un profesionist instrumentul e si sursa de venit .

experienta e relevanta dar am spus chiar si beginners . eu am convingerea ca un om care isi vede de treaba si studiaza individual , care vrea si cariua ii place are sanse foarte mari ca in 6 luni sa stie suficient de mult bas incat sa urce pe scena si sa fie ok .si aici il voi ajuta cat de mult pot , sa nu uitam ca Florin e acum in Sibiu >:).

 

o zi frumoasa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.