www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fac alegerea potrivita?


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest metallica_4ever

baieti,am uitat sa va spun,am placa de sunet audigy 2.dar eu totusi as dori amplificator

Link to comment
Share on other sites

ii depaseste bugetul omului :)

Dar chitara asta isi merita,de asemenea,banii...

Pai, sa-si aleaga: ori chitara+amp, ori vacanta+distractie. Eu sper ca dupa ce-i vine chitara sa nu se mai gandeasca la varianta a doua. :) Si daca tine mortis sa se distreze, sa-si ia numai chitara si s-o infiga in computer. :)

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Guest metallica_4ever

deci acum chiar nu stiu:))imi place tot ce-mi recomandati,dar eu nu stiu care sunt bune.pana acum cred ca epiphone ramane.astept opinii

Link to comment
Share on other sites

Guest space

Vorba lu' Geologu...

Renunti la distractie(ziceai la inceput ca dispui de 500E) si iti iei un Epiphone SG-400,Goth sau ce iti mai place tie de la astia,un amp de pana la 100 de E si iti ajunge si de o pedala...

Sau daca zici ca ai placa de sunet audigy cumperi chitara , un preamp si te-ai scos...

 

btw,muzica,daca te pasioneaza asa de mult, cere sacrificii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest metallica_4ever

inteleg.totusi e prima mea chitara! nu poate fi perfecta,deci cu timpul o sa ajung si la les paul.am dreptate?

Link to comment
Share on other sites

Guest space

Tocmai,daca e prima ta chitara,trebuie sa-ti iei o scula corecta,adica sa-si merite banii.

Link to comment
Share on other sites

Guest metallica_4ever

baieti,eu vreau sa zic ca cu timpul mai pot cumpara o chitara electrica.vreau sa am tot ce-mi trebuie chitara+amp+pedala.

 

chiar nu stiu ce sa fac...

 

:)

 

baieti,renunt la o excursie mare din vacanta...

 

bagati...nu conteaza daca depaseste 500 de euro cu vreo 50 de euro...

Link to comment
Share on other sites

Guest metallica_4ever

ce ziceti?cautati SCHECTER Diamond Damien-6 FR pe www.ppc-music.de

Asta vreau sa o iau.

post-1866-1147348211_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Tin sa iti spun ca este o chitara foarte foarte marfa, care isi face toti bani. Vezi ca e cineva pe forum care are un Damien6 simplu... fara floyd.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

mi-am luat Stagg-ul dar este o problema.cablul are si adaptor pt bagat la calculator.cand o bag suna exact ca o acustica numai ca se aude la boxe. nu seamana deloc a chitara electrica,shiit.exista vreun program ceva? daca va uitati la celalalt thread al meu tot la Despre Chitara & Bass care se numeste "intrebare please help" poate ma puteti ajuta.(am un aplificator si are loc pt casti...etc)

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

uita-te pe forum ce exista o sectiune cu software pt chitara...acolo gasesti niste programe care te pot ajuta :)

 

 

ps: daca poti, ia schecteru...e f misto chitara... :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.