www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandari Webhosting Bun


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

salut, n-ai precizat cam de cat spatiu ai nevoie pe disc, ce cantitate de trafic crezi c-o faci pe luna, ce pui pe site, blog sau doar static..

oricum:

 

- pentru ceva ieftinache si un suport enervant, de la 100M spatiu in sus - www.edomenii.ro

- pentru ceva mai scump, suport mai bun, spatiu mai mult, de la 1GB in sus si baza de date - www.rohost.com

 

1. la edomenii.ro am avut mai multe hostinguri, in ultimul timp au trecut de la cpanel la plesk, e mai nasolut, pe unele servere nu au suport antivirus la partea de mail, au cele mai ieftine domenii de vanzare, cele mai ieftine pachete de gazduire, insa cu suportul e mai ciudat.. sunt ok daca nu vrei sa dai multi bani pe un site static si un domeniu de mail protejat doar de spamassasin usor configurabil.

 

2. la rohost.com m-am mutat acum, pe cpanel, platesc putin mai mult (20 euro pe an) insa am 1 GB de spatiu, o baza de date mysql, antivirus la mail si un sistem antispam cat de cat bazat pe greylisting si rbl-uri, fara spamassassin... plus ca sunt foarte aproape retelistic de mine, am 15 milisecunde maxim in ei, la edomenii aveam in jur de 40 msec..

 

pentru mai multe detalii poti sa-mi lasi un mesaj pe ym.

 

succes!

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

la 150 am virtual nelimitat in state. ma interesa ceva mai autohton.

 

vrei ceva autohton in sens ca vrei ca datacenterul , adresa IP a serverului sa fie aproape de tine in retea, sa ai ping mic, transfer rapid presupun?

atunci vezi tot recomandarile mele de mai sus ^^.

Link to comment
Share on other sites

toate bune frumoase. a si cel mai important cand hostul buleste ceva sa nu am impresia ca tehnicii sunt roboti care scriu pe chat...

 

de-asta am renuntat eu la edomenii..

cei de la rohost par decenti si raspund frumos si detaliat pe suport.

echipa mica, oameni care-si dau interesul, vechi in business.

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.