www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Note!


Guest SyNerZ
 Share

Recommended Posts

sunt un chitarist decent, digitatia mi-am format-o dupa ceva timp de cantat, am si ceva tehnica, dar ma tine ceva in spate....nu stiu muzica... adica nu stiu note. Din punct de vedere al digitatiei as reusi sa scot un solo dragutz, dar practic nu stiu PE CE TASTE SA APAS... puteti sa ma ajutati cu niste linkuri sau ceva de unde se pot invata lucruri de genu?

Link to comment
Share on other sites

sunt un chitarist decent, digitatia mi-am format-o dupa ceva timp de cantat, am si ceva tehnica, dar ma tine ceva in spate....nu stiu muzica... adica nu stiu note. Din punct de vedere al digitatiei as reusi sa scot un solo dragutz, dar practic nu stiu PE CE TASTE SA APAS... puteti sa ma ajutati cu niste linkuri sau ceva de unde se pot invata lucruri de genu?

 

A pus cineva aici pe forum niste PDF-uri de la "Learn and Master guitar". Vezi lectia "Going Beyond the First Position".

Link to comment
Share on other sites

@SyNerZ-incearca sa studiezi, la inceput, cu un profesor, fie in particular, fie la o scoala populara de arta. un studiu organizat si riguros iti dezvolta multe calitati necesare in ceea ce ai tu nevoie. pare o cale mai ocolita, dar in realitate, rezultatele sunt mai rapide si mai spectaculoase. intotdeauna, in muzica, sa tii cont de faptul ca, asa cum a spus si Andreas Oberg, teoria nu este decat o modalitate de a defini sunetele.

@caius, @Baumwolle, @andydufresne - :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.