www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hora Spaniol


Guest celtix
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Eu cred ca magazinul de la piata Alba Iulia (este o reprezentanta Hora ) o are mai ieftin in plus o puteti acorda , incerca sau canta putin cu ea. Este o chitara  pentru un inceput, are griful lat si nu are un sunet stralucit, dar daca este aleasa cu grije poate sa va invete sa cantati. Este fostul "Spaniol ll", cred o chitara ce se afla inca in multe case. 

Link to comment
Share on other sites

Guest alexdak

Am eu aceasta chitara, doar ca e 3/4 deci s-ar putea sa fie mici diferente de sunet.

 

O am de 7 ani(pe ea am invatat sa cant), deci pot sa iti dau suficiente detalii.

 

Pro: Chitara e destul de solida(am scapat-o de cateva ori pe jos).

 

         Cu trecerea timpului, suna din ce in ce mai bine(sau asa mi se pare mie);

 

          E foarte buna pentru inceput, suna bine cu nylon, dar daca vrei poti sa ii pui si corzi de metal si tot va suna frumos(desi nu recomand din cauza gatului);

 

          Gatul nu este exagerat de gros.

 

Contra: Nu e foarte bine lacuita, adica sunt anumite zone in care lacul nu s-a prins prea bine, dar sunt minuscule si nu se vad de la de partare.

 

              Tastele sunt un pic curbate spre interior, ceea ce ingreuneaza barre-ul si acordurile in general.

 

Cam atat din partea mea. Daca o gasesti un pic mai ieftin as zice ca merita toti banii si dupa cum spuneam e durabila.

 

 

 

 

        

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.