www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[schimb] Marshall Blues Breaker 1 Diy


Recommended Posts

Se vinde/schimba un Marshall Blues Breaker (bb1) la minunatul pret de 270 RON negociabil.

 

Este un DIY realizat de userul Un_chitarist de la noi de pe forum.

Pedala este 99% un Blues Breaker, singura diferenta fiind carcasa. Restul componentelor sunt aceleasi pe care le gasiti daca desfaceti un Blues Breaker original. Nu cred ca are rost sa zic ca e true-bypass (thank you cpt. obvious)

 

Suna de rupe in fata unui canal de crunch de pe un Marshall AVT 2000, ton de lead de blues cu sustain si saturatie pe canalul de lead. Sunt constient ca lampile dintr-un amp hibrid dinasta valvestate sunt mai mult de jucarie, dar BB-ul asta m-a servit si la ritm si la lead pe piese usoare.

 

Caracter Bright-> sparkly, pe strat are nevoie de corectii de ton din amp pentru a-i reduce prezenta. Pe LP se schimba jucaria (epi LP standard - canal clean la amp).

Testat pe head copie Bassmann cu strat high output = love

 

Nush, veniti cu chitara in brate si dati in el sa vedeti cum suna.

 

Un_chitarist a fost foarte amabil si a spus ca asigura suport tehnic pentru orice problema care ar putea aparea de-a lungul folosirii acestei pedale (potentiometre, intrari, alimentare... etc.), desi e construita ca un tanc.

A fost calcata pe switch la fiecare concert si repetitii din ultimele 5-6 luni. Cum concerte nu prea au fost, nu prea a parasit sala de prea multe ori, iar cand a facut-o tot in pedalboard a stat :)

 

 

Cash 270 RON negociabil sau schimb cu urmatoarele doze (+/-) diferenta din partea mea:

 

Seymour Duncan SH-1 '59

Seymour Duncan SH-14 Custom 5

Seymour Duncan PA-TB1b Original Parallel Axis - Asta e holy grail, cam pe asta il caut

Seymour Duncan SH-11 Custom Custom

Seymour Duncan SH-PG1 Pearly Gates

 

BTW, as aprecia daca sunt F-spaced :lol:

 

PM, coman.m.adrian@gmail.com sau 0768563782

Link to comment
Share on other sites

ahem, tu poti sa te duci sa-ti iei BB2.

 

Dar e bine ca mi-ai atras atentia.

Nu o clasific ca o pedala rara, pentru ca e DIY.

 

Alzo, am vazut ca ai ceva experienta cu pedalele marshall. Zi-mi cu mana pe "fender" ca BB2-u suna la fel ca BB1, doar ca are "boost" in plus.

 

Fie ca tine, 250 negociabil.

Accept (si incurajez chiar) orice test versus BB2 din comert, iar daca esti interesat vino de-l vezi, sau propune un pret.

 

Daca nu, sincer nu vad rostul acestui post.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.