www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inceputuri


da3mon
 Share

Recommended Posts

Salutare, primul meu post desigur pe acest forum deci sper sa primesc cateva reply uri ajutatoare :lol:. Detin un ibanez electric si o hora reghin clasica care m-au slujit bine pana acuma. De jumatate de an tot zdranganesc la ele si pot sa zic ca am invatat cateva melodii...Printre care cateva clasice, Andrii popa, apa de izvor pe acorduri si respectiv cateva de digitatie sincer imi este un pic rusine sa zic ca am invatat melodia tinerilor jonas brother give love a try dar asta e daca mi-a placut :)...Acuma problema este, ca sunt intr-un impas, as dorii sa invat muzica in adevaratul sens al cuvantului si sa aprofundez chitara, sa trec de stadiul in care sunt si ma intrebam de unde pot sa fac rost de niste materiale si ce imi recomandati. Mentionez ca nu imi permit momentan sa fac cursuri specializate pentru ca deeh e criza si prefer sa imi cumpar chitara noua inainte sa ma apuc de cursuri deci va trebuii sa mai astept, dar pana atunci ma gandeam sa studiez ceva deci ce imi recomandati ?

 

Desigur daca imi poate sugera cineva un profesor care sa nu ceara chiar atat de mult, sau niste profesori care vor sa primeasca un tanar plin de entuziasm as fii recunoscator :lol:.

Edited by da3mon
Link to comment
Share on other sites

Ce ibanez ai? Daca e bun pastreazal si de bani faci niste upgradeuri si de restu ore. Ai amplificator? De care?

Edited by Elvis
Link to comment
Share on other sites

asta stiu dar...momentan nu imi permit un profesor :) ...si cum nimeni din jurul meu nu imi impartaseste pasiunea pentru chitara si muzica...e cam greu sa dau de cineva care se pricepe si care sa ma invete pe "banii de bere" :lol: ...

 

Cam cate sedinte este necesar pe luna ca sa ajung la un nivel avansat si cam cati ani mi-ar luat sa invat ce trebuie sa stiu de la un profesor ?, asta ca sa imi fac un esalon de plata eventual :lol:

Edited by da3mon
Link to comment
Share on other sites

in primul rand, sunt un fan al pop ului in general, suna cam bizar dar imi plac melodiile de la jonas brothers , un pic cam simplute dar melodioase (nu stiu daca am folosit bine) ex: Introducing me Nick jonas, give love a try etc....Melodii gen mettalica moma said sau nothing else matters, nu stiu exact ce spune asta despre stilul meu....Ce vreau sa invat este cam cum sa scriu muzica in genul asta. Cum sa combin gamele majore, cum sa le ritmez cu gamele minore (pentru ca nu stiu exact cum sa incep sa invat gamele minore, nu stiu cum sa le compun de unde se compun)... Cam asta ar fii daca nu se intelege si sunt prea ambiguu o sa revin cu un reply.

Link to comment
Share on other sites

Guest malakian
in primul rand, sunt un fan al pop ului in general, suna cam bizar dar imi plac melodiile de la jonas brothers , un pic cam simplute dar melodioase (nu stiu daca am folosit bine) ex: Introducing me Nick jonas, give love a try etc....Melodii gen mettalica moma said sau nothing else matters, nu stiu exact ce spune asta despre stilul meu....Ce vreau sa invat este cam cum sa scriu muzica in genul asta. Cum sa combin gamele majore, cum sa le ritmez cu gamele minore (pentru ca nu stiu exact cum sa incep sa invat gamele minore, nu stiu cum sa le compun de unde se compun)... Cam asta ar fii daca nu se intelege si sunt prea ambiguu o sa revin cu un reply.

 

cauta pe net Learn & Master with Steve Krenz, e foarte bun materialul, are si video si 2 pdf-uri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.