www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Personalizeaza Chitara


Guest catalindinuion
 Share

Recommended Posts

Guest catalindinuion

Postez aici pentru cei ce doresc sa-si personalizeze chitara ...si aici nu ma refer la doze, neck sau alte chestii tehnice ci la stickere si autocolante cu folie de transfer pentru chitare. Am gasit un link cu cateva modele: http://www.inlaysticker.com/ dar ideea este ca se face si la noi. Totul se taie la cutter-ploter din folie de autocolant (de obicei pantone) si se da cu folie de transfer pentru a fi usor pozitionate pe chitara. Pentru modele custom aveti de nevoie de un grafician care sa pozeze chitara, sa o duca la scara reala si sa vectorizeze modelul dorit de voi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto

Un gand razlet: se poate vectoriza de la zero, dupa mintea mea, daca stii cam ce dimensiuni ai vrea sa aiba stickerul respectiv. Se poate lucra foarte simplu si in centi sau milimetri in loc de pixeli. Nu iti strica putina experienta in Corel (sau Adobe Illustrator, sau ceva).

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt din Constanta, si am vazut vreo doua ateliere unde se face exact chestia asta, dar pentru masini. Este vorba de acelasi tip de stickere si materiale, sau pentru chitari se foloseste altceva?

Eu mi-as lipi pe chitara o dunga d-asta:

thumb_GTNOST.jpg

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

Guest catalindinuion
Eu sunt din Constanta, si am vazut vreo doua ateliere unde se face exact chestia asta, dar pentru masini. Este vorba de acelasi tip de stickere si materiale, sau pentru chitari se foloseste altceva?

Eu mi-as lipi pe chitara o dunga d-asta:

thumb_GTNOST.jpg

 

Nu e diferenta mare intre autocolante. Poti sa pui orice atat timp cat este caterat si cu folie de transfer. Eu mi-am facut si am pus mai demult pe chitara, am folosit autocolant de calitate si n-am avut probleme deloc. Nu se dezlipeste usor deloc si daca chiar vrei sa-l dai jos nu "pateaza" locul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.