www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor!


Guest Punk's Not Dead.
 Share

Recommended Posts

Guest Punk's Not Dead.

ceau

 

de curand mi-am strans ceva bani si am zs ca vreau sa-mi cumpar o chitara electrica

ca fiind un mare fan les paul m-am gandit sa-mi cumpar un Epiphone Les Paul Special 2(el intrand si in banii pe care ii am)

 

Imi puteti spune cate ceva despre ea informatii daca sa mi-o cumpar sau nu....

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2171

 

Nu sunt incepator:P...undeva pe la intermediari..

Link to comment
Share on other sites

ceau

 

de curand mi-am strans ceva bani si am zs ca vreau sa-mi cumpar o chitara electrica

ca fiind un mare fan les paul m-am gandit sa-mi cumpar un Epiphone Les Paul Special 2(el intrand si in banii pe care ii am)

 

Imi puteti spune cate ceva despre ea informatii daca sa mi-o cumpar sau nu....

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2171

 

Nu sunt incepator:P...undeva pe la intermediari..

 

chitara e destul de bine construita, lemnul corpului e solid, greu, finisat ok. gatul e si el destul de confortabil. in schimb hardware-ul este de slaba calitate, incepand cu bridge-ul si incheind cu cheile. va trebui sa verifici foarte atent switchul, are varul meu acelasi model, switchul e ieftin si zgomotos. potul de ton functiona tot ca un volum, i-am refacut tot wiringul dupa o schema de la seymour duncan, acum potentiometrul de ton face exact ce trebuie sa faca, si i-am si ecranat cavitatea cu folie metalica. acum suna ca o chitara electrica, inainte suna ca o scandura cu corzi. cu niste doze adevarate cred ca ar suna si mai bine... cu o investitie serioasa in hardware, chitara are potential. pretul cu care se vinde e corect.

Link to comment
Share on other sites

Guest Punk's Not Dead.
+1

 

 

Daca tot zici ca vrei LP, un Vintage d-ala e mai bun decat un Epiphone Special II.

faza ii ca daca mi-as lua vintage mi-as lua vintage v100 nu v99 si pentru v100 nu am bani:(

Edited by Punk's Not Dead.
Link to comment
Share on other sites

Guest Punk's Not Dead.
asa presupun ca ti-ai lua si lp100, dar neavand bani vrei un special2....

am avut bani dar azi am primit un pian care trebuie facut si asa ca am sacrificat din buget

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.