www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lag Acustic


Guest gefros99
 Share

Recommended Posts

Guest gefros99

Am fost la Music E Store au ceva chitari Lag frantuzesti foarte misto ,am probat si am ramas surprins se sunet si de calitatea materialelor ,voua cum vi se par ,a mai probat cineva, sau are cineva Lag?

Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar, niste chitare excelente. Sunet super, are si sustain, un design simplu si elegant, si raportul calitate pret e foarte bun. Tocmai azi m-am interesat de un model pe care nu-l aveau pe stoc, dar il aduc fara probleme. Ce sa mai zic, pana voi avea bani sa-mi iau un Gibson (parerea mea, cele mai tari acustice), adica macar vreo 2000 si ceva de euroi, clar m-am orientat spre Lag. :)

Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar, niste chitare excelente. Sunet super, are si sustain, un design simplu si elegant, si raportul calitate pret e foarte bun. Tocmai azi m-am interesat de un model pe care nu-l aveau pe stoc, dar il aduc fara probleme. Ce sa mai zic, pana voi avea bani sa-mi iau un Gibson (parerea mea, cele mai tari acustice), adica macar vreo 2000 si ceva de euroi, clar m-am orientat spre Lag. :)

 

 

Daca Gibson ti se par cele mai tari acustice, atunci mai ai mult de studiat in domeniul asta al "acusticii".

Link to comment
Share on other sites

Daca Gibson ti se par cele mai tari acustice, atunci mai ai mult de studiat in domeniul asta al "acusticii".

 

Se poate, nu zic, asa mi se par mie ... acu depinde si ce gen de muzica vrei sa canti. Pe mine ma intereseaza country, gen in care majoritatea artistilor mari folosesc Gibson. Ar mai fi tari si Taylor, Martin si Takamine. Sunt curios ce marci imi recomanzi tu ?

Edited by Dusty11
Link to comment
Share on other sites

Se poate, nu zic, asa mi se par mie ... acu depinde si ce gen de muzica vrei sa canti. Pe mine ma intereseaza country, gen in care majoritatea artistilor mari folosesc Gibson. Ar mai fi tari si Taylor, Martin si Takamine. Sunt curios ce marci imi recomanzi tu ?

 

Eu recomand 2 marci de chitari acustice, desi sunt 99% sigur ca nici nu ai auzit de ele:

 

http://www.santacruzguitar.com/

http://www.georgelowden.com/

 

Un Lowden am probat si mi s-a parut o chitara foarte aproape de perfectiune, ceea ce nu as putea spune despre Martin, Taylor sau Takamine. De cantat am cantat pe Takamine MIJ din gama high end cu Cool Tube Preamp, Martin D15, D28, HD28 si daca stau bine s aimi aduc aminte si alte modele, Taylor cred ca am probat doar seriile 100, 200 si 700.Intamplator am cantat si pe un Gibson electro-acustic. Nu era o chitara rea, dar in nici un caz nu cred ca isi merita cei 2000 euro cat costase. Mult mai mult mi-a placut Martin-ul D15 electro-acustic.

 

Inca visez sa probez un Santa Cruz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.