www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Bass. Ce Bass Vreau?


Guest Adi *Korby*
 Share

Recommended Posts

Guest Adi *Korby*

În primul rând, helãu.

M-a apucat cheful de zdrãngãnit ºi am fost îndrumat sã mã adresez aici. Sunt complet începãtor, parcã aº prefera sã dau din "deºte", deºi nu exclud ºi pana. În mare, vreau sã încerc cover-uri Metallica, fãrã pretenții de compoziție. Deocamdatã.

Legat de buget, aº prefera sã primesc niºte recomandãri SH pt. un bass (preferabil cu 5 corzi), un "cub" (deºi, probabil cã o sã pot face rost de unul de împrumut) ºi, eventual, o pedalã pt. mai târziu. Aº putea spune 500 sau 1000 lei pt. toatã ºandramaua, dar prefer ceva recomandãri înainte sã mã decid.

 

Ca o parantezã, influențã majorã: Metallica, prin Cliff Burton ºi Robert Trujillo. Alte influențe: Jason Newsted, Queen, Rammstein ºi Cargo.

 

 

Vã rog nu veniți cu "super oferte", am doar nevoie de niºte sfaturi. Am urmãrit deja aria de Publicitate.

Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi *Korby*

Întradevãr...

 

Momentan am pus ochii pe Aria Pro 2 Magna Series MAB 20/5 (n-am testat personal, n-aveam cum din cauza distanţei). Am văzut şi poze, instrumentul arată foarte bine.

Păreri?

 

 

PS: poate ajung totuşi pe la MC Music de-aici din Cluj săptămâna viitoare, să încerc vreo două ºi eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.