www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[cluj] Pianist/organist


Guest horatiu665
 Share

Recommended Posts

Guest horatiu665

caut sa infiintez sau sa ma alatur unei trupe de jazz, in general imi place sa improvizez, cant de 8 ani la pian si de 2 ani am ceva experienta scenica, mi-ar placea sa gasesc cativa oameni, oricat de putini sau multi, sa facem muzica de calitate, nu caut o formula clasica de trupa cu tobe, bass, chitara si voce, dar nici nu exclud posibilitatea.

 

nu conteaza instrumentul la care canti, colaborez cu oricine. ar fi frumos sa gasesc un basist sa facem un duo sa putem da cateva concerte in ce a mai ramas din vara asta... daca nu se poate, chiar si un muzicutist imi ajunge sa gasim ceva, nu-i problema, cu orice putem experimenta sa facem un show fain, ca pana la urma despre asta e vorba.

 

muzica se poate face in orice combinatie, exista foarte multe exemple in acest sens, cel mai bun mi se pare o trupa din elvetia, nu mai stiu cum ii zice, are in componenta o tuba, un trombon si o vocalista (si atat!), si au dat zeci de concerte intr-un turneu in care lansau ceva album. asadar, in fine, la orice ai canta, contacteaza-ma pe yahoo sau la telefon, sau aici pe forum, o sa mai intru din cand in cand.

 

horatiu665@yahoo.com

0744908721

 

PS. am sala de repetitii dotata cu strictul necesar, putem sa ne intalnim chiar si azi. hai sa-i dam drumul!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.