www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Xp


Guest Fenderash
 Share

Recommended Posts

Guest Fenderash

Am si eu o rugaminte foarte mare.De curand am vorbit cu un prieten de al meu din Valecia si mia spus ca acolo sunt foarte cumparate chitarile clasice XP(nu va ganditi la sisteme de operare).Am cautat cautat si pe google de am obosit.Daca stiti ceva va rog spuneti`mi ca sunt foarte curios cum sunt ele.

Link to comment
Share on other sites

No idea dude, dar daca vrei o chitara clasica buna recomand cu cladura Yamaha. Si mie mi s-a parut aiurea la inceput ca astia care fac motoare nu au cum sa se priceapa la chitari, dar suna fantastic si sunt usoare ca un fulg. Si daca vrei sa tragi ceva cu ea, au si electroacustice, cu eq. Daca asculti primul album Latin Expres (cel cu Pepe), ala e tras cu chitari Yamaha.

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

yamaha au instrumente superbune...mai ales piane,tobe,bass-uri...

scuze de off-topic...dar de chitarile electrice yamaha...ce ziceti?...:)

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

in legatura cu chitarile xp, eu am cantat pe un les paul si un bass xp, super bune, acu' nu stiu cum sunt alea acustice , dar stiu ca astea electrice m-au impesionat

poti da te rog si un link ceva daca stii...ca eu unul sunt foarte curios ce e cu chitarile astea... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Va multumesc.Chiar daca unii au luato pe off topicuri :).Multumesc foarte mult in special lui Nobigd si Dicu.Am mai cautat si eu si dupa ore intregi de cautare am gasit un forum prin afara si aia ziceau ca sunt destul de bune.Din cate am inteles eu acolo sunt "Custom Shop" chitarile.Inca o data mersi tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.