www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Whitest Boy Alive


vlad_cozma
 Share

Recommended Posts

I-am vazut pe baieti aseara la Arenele Romane. Si m-au dat pe spate. Chiar daca aspectul initial este unul apatic, deja de la primele piese au reusit sa electrizeze publicul.

Comunicare foarte intensa si din partea vocalului si a claparului, un sunet original, mare parte si a clapelor "italiene din '78", linii de bass jazzistice dar totusi ritmate si exacte, percutie variata (pe langa tobele acustice clopote, tamburina, un fel de premier electronic), o voce clara, nechinuita.

 

Ce sa mai, nu prea sunt eu poet asa ca rezum asa: Extraordinar.

 

Si chiar daca n-a fost un public numeros, eu n-am mai vazut asa entuziasm de mult. Am plecat la tris ca era deja 2.00 am si nu mai suntem liceeni in vacanta de multa vreme :). Promiteau ca o sa tina cheful pana dimineata, cu sesiune de DJ cu cei de la Cinematics

 

 

Au mai cantat inainte unii altii, destul de bine si organizati civilizat, chiar daca set-up-ul fiecarei trupe a durat destul de mult. Un inceput de festival reusit, doar publicul a cam lipsit. Cum zicea cel de la prima trupa: "N-am mai vazut de mult asa de multi oameni putini" :lol:

 

 

http://www.myspace.com/thewhitestboyalive

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.