www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rga42


Guest rocksoad93
 Share

Recommended Posts

Guest slash09

nu am testat aceasta chitara...sorry...dar cred ca cel mai bine ar fi sa te duci sa o testezi in magazin:) :) sorry daca team deranjat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rocksoad93

nu m'ai deranjat, initial ma gandeam sa-mi iau rgr321ex modelul cel nou din 2010 cu bridge Gibraltar standard (ca la rga42), dar am inteles ca nu vor aduce prea curand in romania acest model,

asa ca m-am orientat spre RGA42, dar vreau sa aflu ce parere aveti despre ea

Link to comment
Share on other sites

Halo! Am probat chitara asta... mult :)

Personal imi place extrem de mult forma RGA-urilor. Sunt de mic copil fan RG dar ca au facut si serii cu "burtica"... excelent!

Gatul e foarte comod. Este acelas Wizard II ca si pe seriile RG.

Dozele sunt active, cu output puternic, totusi fara nici un pic de zgomot, chiar si cu gain mare.

O kestie misto este switch-ul care activeaza eq-ul. (butonasul care se afla in locul in care in mod normal ar fi un potentiometru de ton) - taie din medii si baga un boost pe joase si inalte - foarte misto la clean-uri mai ales.

A! si corpul este din mahon! :)

Punte fixa... n-ai de unde sa ai probleme cu dezacordatul sau batai de cap cu diverse reglaje pe care ti le dau tremolo-urile tip Floyd-Rose sau Floating....

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.