www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mozart Rocks


Guest alec
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

ma tot uit pe aici si ma mir ca nu gasesc un thread dedicat concertului Mozart Rocks de luni (am dat Search dar nu am gasit nimic despre noua editie - daca exista si mi-a scapat, rog adminul sa stearga... multumesc).

 

So: maine (11 aprilie) de la ora 12:00 - la pranz - va fi #mozartrockstweetmeet - ceea ce nu inseamna ca trebuie sa aveti cont de Twitter ca sa participati :) Ne intalnim la Gyuri's Pub, bem o bere cu organizatorul si invitatii, ne simtim bine, poate se lasa cu un jam sesssion... Cine doreste sa participe nu trebuie decat sa intre aici si sa lase un comentariu de confirmare: http://brailateo.blogspot.com/2009/01/o-pr...oze-geneva.html

 

! Totodata este si ultima zi in care se pot achizitiona biletele pentru concert: http://www.eventim.ro/portal/ro/muzica/roc...erformance.html

 

Concertul Mozart Rocks (12 aprilie) va avea loc la Sala Palatului, incepand cu ora 19:00.

Cine mai vine?

Link to comment
Share on other sites

Ca de obicei, Mozart Rocks a fost la inaltime.

 

Felicitari baietilor, insa magistral a fost Calin Grigoriu care a si orchestrat multe din lucrari. A scris la greu partituri.

 

Pink Floydul acestei editii a fost demential, la fel si Nadine.

 

Publicul a vibrat fantastic la Carmina Burana, era de asteptat, felicitari orchestrei G.Enescu si lui Cezar.

 

In alta ordine de idei "Mozart Rocks rules"!!!!!

 

Gyzmo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.