www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

We Are The World For Haiti


Guest Wanderer
 Share

Recommended Posts

Guest Wanderer

Dupa cum sunt sigur ca majoritatea dintre voi stiti deja, Quincy Jones si Lionel Ritchie au pus la cale un remake al celebrei We are the world, care a fost lansata in data de 12 februarie, pentru a ajuta Haiti in procesul de reconstructie dupa cutremurul din 12 ianuarie 2010. Ulterior au fost lansate diferite versiuni prin video response pe youtube pentru a arata sustinerea fata de . Ce propun eu e un We are the world chitaristic la care sa luam parte cat mai multi, in care sa interpretam partile vocale pe chitara fiecare in stilu-i caracteristic. Care vrea si se simte in stare sa interpreteze ceva impecabil ii invit sa se implice si sa ne organizam. Astept desigur si comentariile idioate pentru a le ignora. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

Pai... Ca sa-ti raspund: 1. E o chestie de principiu, de gest. Iti arati suportul. Vezi We are the world youtube version.

2. E o un proiect frumos zic eu, care are drept finalitate colaborarea mai multor chitaristi romani pentru a sustine o idee. Si daca nu are nici o finalitate financiara(nu totul se rezuma la bani) eu zic ca simpla colaborare e un castig. Acum sa vedem ce-o iesi. Ma indoiesc sincer ca va iesi ceva, dupa cum cred ca eu ca imi cunosc comunitatea, dar... Deh... Merita incercarea. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

Iti da neuroni Mitica. :)

 

Va rog terminati cu aberatiile astea. @Apocalipsa Daca ai chef de caterinca te invit cu mare placere sa o facem in privat. In rest, te rog abtine-te. Off-topic cred ca se pedepseste dupa regulile acestui forum.

Edited by Wanderer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.