www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Set Nou De Corzi, Low E Indoit


Guest Deity

Recommended Posts

Guest Deity

Rup mi-ul subtire. "Nu-i problema" zic, ca am set nou Ernie Ball cu coating de titanium.

 

Deschid pachetul, ce sa vad? Partea aceea care lipsea din ambalajul exterior nu facea parte din ambalaj cum am crezut la prima vedere cand le-am primit si le-am bagat in sertar ca n-aveam nevoie de ele pe moment. Pachetul probabil a stat intr-un display si a fost prins cu o clama foarte nesimtita care nu numai ca a perforat ambalajul exterior, dar si cel de hartie de la coarda si a reusit sa o si flambeze in doua puncte. Intinzand coarda sectiunea cu probleme pica fix la winding post.

 

Setul e luat de pe magazinuldemuzica.ro. Ma tenteaza sa imi legan capul dezaprobator si sa montez setul oricum, ca daca se rupe mi-ul si asa mai am vreo 3. Ce-i drept, numai unul e de acelasi gauge si niciunul nu e tot de titanium. Nu cred ca o sa se grabeasca cineva sa-mi inlocuiasca produsul (eu stiu ca as avea prejudicii sa fac asa ceva daca as fi vanzator considerand natura produsului) cu toate ca o sa le scriu o reclamatie, si in orice caz nu prea am chef sa astept cu saptamanile sa le trimit corzile inapoi/sa primesc alte corzi; si ma indoiesc ca este posibil defapt sa-mi trimita un alt mi FIX modelul asta din moment ce ei sunt un simplu distribuitor thomann.de.

 

In orice caz, nu cred ca mai cumpar prea curand seturi de corzi la 60 de lei.

 

(imagine luata cu telefonul, scuzati daca nu prea se observa problema)

post-13977-1270496577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Deity
nu-i nici o problema daca e putin indoit

daca il pui pe chitara si acordezi presiunea o sa il indrepte

 

Nu e putin indoit, e destul de deformat. Windingul e aplatizat de nu se mai vad santurile la cele doua puncte si e si mult mai subtire. Daca aveam camera acuma puteam sa fac niste imagini mai calificate sa se vada mai bine despre ce vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Deity
ce ai de pierdut daca le pui?

 

Probabil ca la asta ajung, dar vreau sa mai aud opiniile altora; in principiu am postat cu gandul ca poate mai e cineva care a patit ceva asemanator si a avut spre exemplu corzile inlocuite. Daca le montez sunt destul de sigur ca nu mai da nimeni 2 bani pe ce patesc ele dupa. Daca eram in USA le trimiteam la Ernie Ball si primeam si un tricou.

 

distribuitor thomann.de

 

Edit1: Aveau o semnatura smechera atasata pe factura facuta cu stantare dinaia misto pe care scria thomann.de, stai ca o am pe aici pe undeva.

Edit2: Si ca sa fie clar, faza asta am zis-o eu, nu scrie nicaieri la ei pe site ca ar fi asa ceva din cate stiu. Eu doar am asumat ca ar fi cand am vazut ca aparent au toate produsele ce le ofera si nemtii la dispozitie si cand am vazut si chestia aia pe factura mi-a ramas in minte. Also, cred ca am lasat factura la celalalt apartament; eventual mai tarziu in saptamana o scanez.

Edit3: Mi-am amintit ca am scanner.

Edit4: Am mai facut una, de pe cealalta parte care e vizibil mai afectata.

post-13977-1270500229_thumb.png

post-13977-1270500842_thumb.png

Edited by Deity
Link to comment
Share on other sites

uuu arata rau de tot

dar ceva imi spune ca nu o sa ti le inlocuiasca nici dracu

nici de pe thomann direct daca le-ai fi luat nu cred ca ti le inlocuiau

thomann mi-a inlocuit mie o chitara dar ei au platit transportu pentru chitara dus

ceva imi zice ca un set de corzi nu merita efortul de a plati 60 eur transportu

si sunt sigur ca in sua daca erai nu iti dadeau tricou

daca le-ai fi luat de la magazin si te-ai fi intors la ei sa le areti poate da asa de pe siteuri dubioase nu prea cred ca iti dadeau banii inapoi

si totusi care e faza cu 60 lei pe un pachet de corzi cand gasesti corzi numa bune la 20-30 lei setu

 

nu cred ca o sa se indrepte alea din cauza presiunii da oricum nu ai ce face si daca tot le ai de ce sa nu le pui? oricum altceva nu ai ce face cu ele

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.