www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

3 Seri De Concerte Cu: Trooper, Margineanu, Legacy, 9.7 Richter, Marea Imprieteneala Muzicala By Joitzaru & Friends Cu Bad Luck Band Si "4pe1"


Guest Joitzaru'
 Share

Recommended Posts

Guest Joitzaru'

Asfaltul s-a uscat ! Motoarele sunt puse pe turat !

 

Marea Imprieteneala Muzicala va invita la evenimentul orgaanizat de prietenii nostri Dac Motors:

CHINDIA MOTOCICLISTILOR DESCHIDERE DE SEZON 2010” - CLUB ALTER EGO - BUCURESTI

 

Vineri 19 martie / Sambata 20 martie / Duminica 21 Martie / Luni 22 Martie

 

Powered by Kiss FM & Kiss TV

 

Dac Motors deschide oficial sezonul motoarelor in Alter Ego Club.

Chindia Motociclistilor tureaza intre 19 si 22 martie. 4 zile si 3 nopti, fara pauza.

 

In fiecare seara cantari live si invitati speciali:

 

Vineri 19 Martie: Trooper

Sambata, 20 Martie - canta de la prieteni, pentru prieteni: Mihai Margineanu si Banda, Legacy si 9.7 Richter

Duminica 21 martie: “Marea Imprieteneala Muzicala” – Jam Session-ul prietenos –

by Joitzaru’ & friends cu Bad Luck Band si trupa “4pe1”

Ovidiu Mihaescu, Marius Matache

 

In Alter Ego Club – strada Vulturilor 35A, colt cu Traian.

 

post-12867-1268910782_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Joitzaru'

Dupa concertele din serile precedente ale Chindiei: Trooper, Margineanu, Legacy, 9,7 Richter, azi e randul Marii Imprieteneli Muzicale!

 

Seara "Imprietenelii" va fi deschisa de "imprietenitii" Bad Luck Band, apoi reprize de jam ...prietenos la care oricine se simte dibaci e invitat sa participe, ca de obicei de altfel. Pe parcursul serii vor avea loc si miniconcerte ale "imprietenitelor" trupe "4 pe 1" si "Ministrii Ploilor"!

 

Ne vedem si ne-auzim diseara la Chindie!

Edited by Joitzaru'
Link to comment
Share on other sites

Dupa concertele din serile precedente ale Chindiei: Trooper, Margineanu, Legacy, 9,7 Richter, azi e randul Marii Imprieteneli Muzicale!

urata rau faza de aseara. Richter au bagat 3 piese si Legacy nu au mai cantat din cauza incompetentei sunetistilor. am plecat de acolo mai nervos decat am fost vreodata. nu mai trec prin alter ego prea curand.

Link to comment
Share on other sites

Guest Joitzaru'
urata rau faza de aseara. Richter au bagat 3 piese si Legacy nu au mai cantat din cauza incompetentei sunetistilor. am plecat de acolo mai nervos decat am fost vreodata. nu mai trec prin alter ego prea curand.

 

Intr-adevar, din pacate asa a fost (am aflat ce s-a intamplat dupa ce postasem deja pe forum)

 

As vrea sa fac cateva precizari:

- La acest eveniment pentru cele 3 seri de concert, sunetul a fost asigurat de catre o firma de sonorizare + sunetistul clubului Alter Ego

- In prima seara au cantat Trooper si din cate am inteles au fost multumiti de sunet

- In a doua seara urmau sa cante 9,7 Richter, Legacy si Margineanu. Noi am plecat inainte de inceperea concertelor asa ca pentru a fi obiectiv referitor la ceea ce s-a intamplat o sa citez ce au spus Legacy pe site-ul propriu:

 

"We are deeply sorry that LEGACY had to cancel the tonight's concert at 'CHINDIA - deschidere de sezon moto'.

The cancellation is due to the fact that there was NO qualified sound personnel whatsoever, no live-playing conditions.

LEGACY and their friends, 9.7 Richter canceled their concerts as the 'sound crew' blew their own speakers due to lack of knowledge and experience, and tried to blame the bands for it.

LEGACY came to play for free, to have fun with you and so did 9.7 Richter.

We are sorry that the concert was no longer possible...

Legacy WILL organize a FREE concert for you SOON!

Keep you posted!

LEGACY"

 

- In ceea ce priveste Marea Imprieteneala Muzicala, noi nu am avut nici o legatura cu sonorizarea din primele doua zile ale evenimentului, intelegerea cu organizatorii a fost sa tinem seara de duminica impreuna cu trupele invitate de noi: Bad Luck Band si "4pe1".

In acea seara, implicandu-ne direct in partea de sonorizare am reusit sa avem un sunet acceptabil

Cam atat despre Chindie

 

Daca vrei sa-i vezi si sa-i asculti pe Legacy, ei vor concerta in deschiderea Marii Imprieteneli Muzicale de marti 30 martie de la ora 21, la Iron City. Vor canta in avanpremiera piese de pe albumul pe care urmeaza sa-l lanseze "Across The Times"

 

Te astept ...si poate te bagi si la un jam! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.