www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala.


Guest m1ckey
 Share

Recommended Posts

Guest m1ckey

Salut,momentan detin un behringer od100 insa o sa`l vand deoarece vreau ceva mai puternic...

 

 

 

Eu ma gandeam la un boss mt-2 sau la un line6 ubermetal.Pe care sa o aleg?...sau daca aveti voi niste sugestii mai bune,astept.

 

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Din câte știu, OD-100 este o clonã de Boss OS-2. Acesta este un grafic cu pedalele de drive Boss, te poate ajuta sã-ți faci o idee despre sunetul lor.

 

pedalchart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa canti Metal, atunci da, Metal Zone, Rocktron Metal Planet, Hardwire TL2, sau Marshall Jackhammer.

Eu le-am incercat pe toate si am ramas la MetalZone (am si un TL2 de backup). Incearca-le si tu daca poti, sau cauta review-uri pe net despre ele.

http://reviews.harmony-central.com

 

La cele digitale am auzit lucruri bune si despre UberMetal si despre Boss MetalCore, dar astea nu le-am incercat. Cred ca e o chestie de gust, unii se tem de cele digitale, altii spun ca sunt mai bune, etc.

 

Cert e ca daca ai una digitala neaparat iti trebuie alimenattor, ca alea consuma bateria mult mai repede ca cele analoage.

La pedalele cu mid-uri parametrice sa studiezi atent ce fac butoanele, mai ales mid contour, pentru ca iti poate schimba radical tonul (de ex. la MetalZone, cu mid-uri pe full, mid contour-ul schimba mult tonul din milimetru in milimetru)

 

A, si behrunger au o pedala Ultra Metal, care suna bine (mai ales daca scoti inaltele harsh si rezolvi tonul din mid-uri), dar constructia (nu ma refer la electronica ci la cutie si butoane) e mult mia slaba ca la Boss.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.