www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Incercat Si Eu Sa Fac Un Cantecel...


Guest Something_Wild
 Share

Recommended Posts

Guest Something_Wild

Salutare....in sfarsit am prins si eu ideea cum s posteaza p forumul asta...stiu,stiu,sunt un looser...

Sa nu radeti prea rau de melodia mea....sunt incepator... :)

Link to comment
Share on other sites

in primul rand welcome! in al doilea rand... de ce am rade mane? e destul de placuta melodia. gadila urechile in mod placut :)

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit pe forum Something_Wild ... este tare dragutza piesa ta .. trebuie sa o mai aranjezi un pic. Imi place stanga cum merge si nu mi se pare ca esti chiar incepator. Cel putin cunosti ceva armonie. Sa nu lasi piesa in stadiul de proiect sau improvizatie. Pe la 2:20 te incurci un pic in armonie ... incearca sa rezolvi armonia... sa o gandesti. Pune pe hartie armonia si gandeste-te la ea. Pe la 3:00 ai schimbat modul in care improvizezi ... este un inceput de solo cu tenta usor jazz-istica, ma refer la modul (gama) de blues (cred) ... sunt de parere ca strica un pic atmosfera piesei, ramai in gama naturala pe cat posibil. Adauga o tema, sau un pasaj ceva mai evident pe care sa-l afirmi spre final, eventual diferit din punct de vedere ritmic.

 

In rest un cantec foarte placut de ascultat ... cu multa atmosfera. Te asteptam si cu alte piese sau idei.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Sunt sigur ca atat Cloud si Aeris, Squall si Rinoa, Zidane si Garnett, cat si Tidus si Yuna ar fi tare incantati de piesa ta.Felicitari! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Salutare....in sfarsit am prins si eu ideea cum s posteaza p forumul asta...stiu,stiu,sunt un looser...

Sa nu radeti prea rau de melodia mea....sunt incepator... :(

 

Something_Wild

:) Pe linga cele spuse de michell2233 mai pun si eu [asa in loc de bun venit!]:

- in primul rind, nu ti-a mers litera "e" de la cum s posteaza p forumul asta ?

- atentie!!! acelasi lucru se ti se intimpla si la orchestratia pe care ai facut-o :) ... diferenta [pe care o aud eu] dintre pian si strings este enorma si asta da senzatia de "artificial" piesei tale, a carei sound ar putea fi ok in principiu.

- lipsesc instrumentele care sa faca legatura intre pian si strings-ul ales de tine [sau coboara strings-ul o octava... sau formeaza un acord in jos de pe linia lui] - parerea mea!!!

- poate gasesti si un cintecel la piesa asta... ar fi frumos!

- nu fi superficial! [constructiv vorbind] - cred ca ar trebui sa dai mai multa atentie detaliilor [si grupurilor de instrumente pe care le folosesti in orchestratii...

- si ceva bun: misto violoncelul de la sfirsitul cintecului.

- iti recomand sa "descarci" piesele lui michell2233, caci si el e claviaturist ca si tine - baga de seama la ce o sa asculti acolo - o sa-ti faca bine pe viitor!

 

OK! Bine ai venit! .... da-i inainte si mai pune aici ceea ce faci. [sau foloseste cu incredere locul numit "inregistrarile noastre"]

Succes! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Something_Wild

In primul rand, multumesc pentru sfaturi,o sa tin cont de ele.

Iar in al -2-lea rand,incercati sa imi dati cat mai multe sfaturi si sa ma ajutati cumva...eu nu am d la cine sa invatz....am 16 ani...cant la pian d ceva timp dar m-am apucat d clape doar d un an jumate....si d compus d mai putin timp...cam atat...

mai am o melodie...e inregistrata cam k dracu dar....mere...(cred) :)

P.s:salutari din parte mea si a rockerilor din severin pentru Andrei Rosulescu!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Something_Wild

aceasta e prima mea melodie compusa cu clapa p care o am....e mai mult o incercare,o joaca...o sa o refac si sper sa sune mai bine... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest W:W:JigSaw

Am askultat melodiile tale...toate!!Is faine..cel putin mie imi plac!! :) Si eu as vrea sa ma apuc de pian,vara asta...insa mi se pare cam complicat!!Tu ce zici,am dreptate? :) Succes in continuare...!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.