www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Beat It Solo - Pe Gibson


guitarsarpe
 Share

Recommended Posts

beat_it__solo_vid_final_01.mp3 am incercat sa fac soloul pe gibson.. nu stiu cat am reusit. era buna o pedala de compresie sa ma ajute sa ma relaxez un pic la tappinguri dar nu mi-e rusine nici asa.

nu mai gasesc acum, dar e unul pe youtube care face fenomenal soloul asta fara floyd. astept comentarii. nu va legati de vibrato, e un defect din nastere, se rezolva in 20 de ani.. cand voi fi batran si voi canta blues.

 

 

 

varianta video e aci:

Edited by guitarsarpe
Link to comment
Share on other sites

 

uite ca-l gasii:

 

pacat ca nu se vede bine.. dar il face misto gagiul, imi place cel mai mult dintre astea fara whammy. dar acum m-am prins ca phaserul.. la asta nu ma gandisem :)).. hmm cred ca un wah ar ajuta fara floyd

Edited by guitarsarpe
Link to comment
Share on other sites

Nu e rao sarpe!!! Mie personal sunetu ma placut, foarte cinstit, esecutie mi se pare destul de buna, eventual o idee de timing/feel si era perfecta. numai bine!

 

10x man. ai dreptate aici :).. din pacate mai e o faza care si accentueaza asta: am latenta la placa de sunet.. si dupa ce trag, potrivesc cu mouse-ul dupa ureche ce am tras cu backing trackul.. parca suna mai legata pe audioul de la video dar se aude prost.

 

@canstantzin: ai vazut cum se intampla mereu: iese perfect cand nu inregistrezi, dar cand dai REC parca te incurci in corzi :)) si dupa mai multe duble , mi-am dat seama ca ieri nu puteam sa trag mai bine.. si nici ca ma mai apuc sa mai stau iar de ea :)) dar as incerca urmatorul lucru: sa imprumut de la cineva un ibanez sa incerc sa-l fac ca acolo.. provocarea asta mi s-ar parea interesanta, mai ales ca imi place cum o face marius pop si m-a motivat videoul sa o invatz si eu cat mai bine.. chiar daca nu am floyd. (bine mai canta gagiul.. cand ma gandesc ca e de varsta mea si canta in "halul" asta... imi vine sa ma las, dar gandesc pozitiv, si imi dau seama unde se poate ajunge daca se munceste suficient)

Edited by guitarsarpe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.