www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fundatiasol


Guest Neagu Georgian
 Share

Recommended Posts

Guest Neagu Georgian

Buna ziua!

 

Numele meu este Neagu Georgian, provin din Ploiesti, am 28 de ani, casatorit, un copil.

Va dau toate detaliile in privinta mea doarece doresc sa fiu transparent pentru ca sunt un om onest.

De mai bine de un an increc sa fac ceva pentru localitatea mea natala si pentru oamenii nevoiasi,am demarat o serie de acte pentru stabilirea si crearea unei fundatii de ajutor si sunt in colaborare cu un fost liceu agricol dintr-o comuna invecinata orasului Ploiesti care a pus baza fundatiei oferind spre folosire un corp din fostul liceu. Frecventez activ cateva centre de ajutorare din zona unde predau lectii de chitara si ma implic des in campanii ca voluntar pentru diverse fundatii mari.

Am apelat la acest site deoarece am observat ca aici chiar sunt persoane cu inima care din putinul lor

doneaza altor oameni ce duc lipsa de un anumit lucru.Nu doresc sa cer bani deoarece ar fi ilegal in acest moment pentru ca fundatia inca nu are la dispozitie toate actele necesare functionarii ei.

In fostul liceu unde din amabilitate am fost gazduiti dorim sa pregatim un grup de copii nevoiasi din aceasi zona rurala, in tainele muzicii, mai precis chitara, cu care sa incepem spectacole in scopul ajutorarii persoanelor sarmane.

Daca din bunavointa dumneavoastra doriti sa ne ajutati cu cate un instrument muzical cat ar fi de vechi si de stricat sau poate chiar nou,in special chitara acustica/clasica,ne-ati fi de mare ajutor si am ramane profund indatorati.

 

Va multumesc!

Cu respect, Neagu Georgian.

Link to comment
Share on other sites

Guest Neagu Georgian
Initiativa e laudabila, dar stiti ca problema nu este doar lipsa, ci si mediul in care traiesc. De foarte multe ori sunt descurajati, ptr ca atitudinea e "la munca, ce iti trebuie tie chitara si muzica".

Cunosc sentimentul, provin din mediul rural si cand m-am indragostit de chitara asta a fost raspunsul parintilor mei.Mediul de viata e altfel la tara decat la oras.Important in educatia unui copil nu e numai scoala,trebuie sa mai faca si altceva ca nu se stie care e vocatia lui.Cunosc parinti care sunt destepti si au facut din copii lor adevarate minuni.Daca nu e bun la matematica ,fizica sau alte materii nu cred ca e o problema,important e sa gasesti ce ii place sa faca si atunci face cu daruire.

Multumesc pentru reply.

Edited by Neagu Georgian
Link to comment
Share on other sites

Cunosc parinti care sunt destepti si au facut din copii lor adevarate minuni.Daca nu e bun la matematica ,fizica sau alte materii nu cred ca e o problema,important e sa gasesti ce ii place sa faca si atunci face cu daruire.

Multumesc pentru reply.

 

Din pacate sunt foarte putini care gandesc asa

Edited by Quetzalcoatl
Link to comment
Share on other sites

Guest Neagu Georgian
Din pacate sunt foarte putini care gandesc asa

 

Stiu si cu problema asta nu se confrunta doar persoanele din mediul rural.Sunt multe cazuri si la oras.

As fi curios sa dechid un topic si sa pun urmatoarea intrebare: Peste tot pe unde umblati,in metrou,tranvai, bulevarde cati copii ati vazut cu chitara sa vioara in spate ducandu-se la cursuri si cati ati vazut cu tigarea sau bautura in mana? Cred ca las un mare semn de intrebare in educatia copiilor nostri,oare mai stim sa ii educam sau nu mai avem timpul necesar?

Edited by Neagu Georgian
Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Am o chitara clasica Hora Student 4/4 veche de 10 ani, pe care as putea sa o donez. Griful e usor stramb, distanta intre corzi si grif fiind aproximativ 1 cm la ultimele taste. Dar cu putin efort se poate remedia problema, iar chitara are sunet peste nivelol altor chitari student ce am avut ocazia sa incerc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.