www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Incepatori


Guest Sam The Pirate

Recommended Posts

Guest Sam The Pirate

Salut! Prietenul meu vrea sa isi cumpere o chitara pana in 250RON, iar singurele care le-a descoperit sunt Aria AF-15, Aria AW15 si Sirinx Snag 009. Ce ii recomandati din acea lista si in caz ca aveti o idee mai buna de chitara pana in 250RON spuneti-mi si mie va rog . Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate

Si dai si exemplu de chitara mai calumea?

Eu zic ca cea mai buna solutie ar fi sa mai astepte sa stranga bani si sa'si ia ceva mai calumea :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

hora reghin :)

sau solutia cea mai buna:1.mers la magazin 2.probat chitarile in gama de pret(250 ron) 3.ales dupa gust

la banii aia e un fel de ruleta

dar cel mai bine ar fi sa mai stranga bani :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

Prima mea chitara a costat 200 noua. Acum ma abtin in a o recomanda cu toate ca sunt multumit de ea, dar alexi256 are dreptate, cel mai bine este sa mergi cu prietenu tau la magazin, testati, luati una care sa nu aiba problema. Apoi cumparati niste corzi calumea (D'addario Phosphor bronze) le pui si iese ceva acceptabil.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate

Man, la asta ma dandeam si eu, dar eu nu vroiam sa mai bat drumu' asa ca m-am gandit ca poate o fi incercat cineva de pe forum chitarile si sa imi spuna si mie care i se pare mai buna :) e o sansa de 1 la 1000, dar totusi e 1 :) Asa ca mai astept sa mai stranga si el banuti si cred ca o sa merg cu el la Muzica sa vad ce gasesc pt. el...

Totusi, inca astept ceva optiuni din partea voastra...

Prima mea chitara a costat 200 noua. Acum ma abtin in a o recomanda cu toate ca sunt multumit de ea, dar alexi256 are dreptate, cel mai bine este sa mergi cu prietenu tau la magazin, testati, luati una care sa nu aiba problema. Apoi cumparati niste corzi calumea (D'addario Phosphor bronze) le pui si iese ceva acceptabil.
Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate

Sansa aia de 1 la 1000 a fost dezvaluita!! Si-a luat si prietenul meu tot o Aria AW15

Multumesc!

:)

Am eu Aria AW15 si sunt destul de multumit de ea :) , suna destul de bine :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest stewie182

salut .. daca e cineva care a achizitionat chitara SIRINX SNAG 009 sa-mi zica si mie daca e buna pt inceput .. daca suna bine s.a.m.d .. stiu ca solutia ar fi sa mai astept sa mai strang ceva bani .. dar nu mai am rabdare :) .. ms

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.