www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

V-moda Vibe


Guest Valek
 Share

Recommended Posts

Probabil multi dintre voi nici nu ati auzit de firma aceasta. Produsele lor sunt de cea mai inalta calitate si ofera o multumire sufleteasca pentru impatimiti si audiofili. Pe scurt, produc casti in-ear.

 

Modelul Vibe atinge un pret de ~280RON. Eu le-am luat din State asa ca au iesit putin mai ieftine. Pentru toti cei care folositi castile stock Apple (userii iPod) sau alte casti pana in 100RON, veti fi aruncati in aer cand introduceti aceste bijuterii in urechi.

 

Chiar si detaliile unei simple loviture pe fus, bass-ul, mediile si inaltele acestui sunet sunt redate perfect. O calitate demna de invidiat. Depinde si de calitatea melodiei bineinteles.

 

Pachetul vine cu o mica gentuta v-moda unde puteti tine castile (din piele), 2 seturi a cate 3 gume (albe si negre, marimi diferite) si un modawrap (o guma facuta special pentru a scurta firul sau a infasura firul pentru mentinere).

 

Incepand de la design-ul cutiei si pana la design-ul castilor in sine e o calatorie lunga si spectaculoasa pentru un audiofil. Si e doar jumatate de drum. E un accesoriu de moda in acelasi timp. Vine in diferite culori, eu am flashback chrome.

 

O recomandare pentru toti ascultatorii de rock sau muzica electronica. Pare ca pentru aceste doua sectii au fost facute. Mediile sunt perfecte pentru rock, bass-ul si inaltele bune pentru electronica.

 

Personal, in caz ca inca aveti casti de pana in 50 ron, va dau cel mai bun sfat: donati-le. Luati-va V-moda Vibe. Am incercat multe casti de-a lungul aniilor (Sennheiser, Etymotic, Shure, Klipsch, Bose, Radius.. toate cu preturi peste 200RON) insa nu se compara cu acest model de la V-moda. Daca aveti posibilitatea sa le incercati undeva, faceti-o.

post-3544-1264619856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

M-ai facut curios..

De foarte mult timp caut niste casti in-ear bune, dar cu nici una nu am fost multumita.

Poti sa compari cumva cu un sennheiser cx300, sau cu un koss the plug?

 

btw, pe ebay se vand de la 30$ asa ceva, oare este "the real thing"?

 

 

Salut

 

Am cx300. Nu cred ca as putea compara. Sunt inferioare mai mult decat substantial fata de Vibe. Koss the plug nu am testat, si nu-mi pot da cu parerea.

 

Nu stiu daca sunt genuine pe ebay. Eu nu m-as risca. Un model asemanator celui Vibe sunt Bass Freq, tot de la V-moda. Le-am luat acum un an. Au ceva asemanari dar bass prea mult pentru gusturile mele, si o calitate mai inferioara. Vibe sunt cu vreo 45% mai bune decat bass freq, si vreo 50% mai bune decat cx300, dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.